| anonim_4396 a întrebat:

Cum refuz in mod politicos cererile unei fete pe care o antipatizez?

8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Te rog sa ma scuzi dar nu o sa inteleg niciodata de ce acum cererile sunt din partea fetelor - spune-i ca ai pe altcineva - este o minciuna dar o refuzi politicos

| hayley a răspuns:

Spune-i clar si ferm, fara un ton nesimtit, ironic etc. ca nu este genul tau si ca tu nu o placi. Va intelege, nu se va supara si te va lasa in pace happy

| ionutVUVUZELA a răspuns:

O trimiti la origine

| trifescugabriela a răspuns:

Pai eu cam asa procedez:
El:hey, buna
Eu: buna
El:cf?
Eu: bine, tu?
(dupa o lunga conversatie cu cmz si cmf si faze de genu, se trece la actiune)
El:da-mi si mie webu
Eu: bine, til dau
El: esti foarte draguta, m-am indragostit de tine, ce zici de o combinatie?
Eu: mda ms...sincer nu pot accepta, am iubit si fara suparare dar nu esti genul meu, nu ca as avea ceva cu tine dar uneori imi pari cam antipatic!
Sau mai politicos: imi pare rau dar prefer alt gen de fete!

| SemnuIntrebarii a răspuns:

Spune-i ca semnu' exclamarii o are mai dreapta iar tu mai stramba
Sau spune-i ca e asa de frumoasa ca atunci cand o vezi iti vine sa stingi becu'

| Zangetsu a răspuns:

Ii spui nu multumesc, cererea ta nu este relevanta intereselor mele propri

| speeder a răspuns:

Nu ma refeream strict la cereri de prietenie, ci mai mult la cereri de genul: "Am dat de belea, scapa-ma", "Ajuta-ma cu..."

| lolipopfree a răspuns:

Ii spui direct ceea ce crezi despre ea