| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor.
Ieri, eu faceam curat in camera si mama mea incepea sa tipe la mine. Camera mea era curata, numai ca mai puneam cateva lucruri la loc. Daar deodatas se ridica si tipa la mine.
M-am uitat in poseta ei seara si am vazut pastile calmante sau ceva de genul.
Cum o pot face pe mama mea mai calma, sa aiba mai putin stres? Este urgent!

Răspuns Câştigător
| AndreeaDeedy a răspuns:

Poate ca ar trebui sa-i arati cat de mult o iubesti, sa nu o superi si sa te intelegi foarte bine cu ea. poate nu tu esti cauza pentru care ia calmante. in acest caz, intreab-o cand e in toane bune ce se intampla, daca o supara cevawinking

8 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Macar incearca si ia calcamnte, ceea ce inseamna ca stie de problema ei si incearca sa o remedieze. Vorbeste deschis cu ea si spune-i ca et deranjeaza comportamentul ei agresiv si faptul ca tipa intruna. sigur o va interesa parerea ta si felul in care te simti si va incerca sa devina o mama mai buna, daca intr-adevar ii pasa de tine.

Multa bafta!

| morningstar a răspuns:

Cel mai important este sa incerci sa o intelegi, adica sa nu reactionezi cand sunt momente dintr-astea; poate trece printr-o situatie care o streseaza si dimpotriva, are nevoie de ajutorul tau; in momentele cand va fi calma, te va aprecia ca nu te-ai enervat si tu. Si incearca sa o surprinzi cu anumite lucruri care ii plac, sa o ajuti si sa nu pui prea multe intrebari big grin

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Ciudat! Hmm. pai. vorbeste cu ea sau spune`i sa se duca la un psiholog. o va ajuta mult. Succes! happy

| Klews a răspuns:

Pt. 2- Am vorbit cu ea si e prea stresant la munca. Dar, daca mama demisioneaza, nu avem din ce trai! Tatal meu o sa-si piarda slujba in curand! E supra-solicitant! Dar nu stiu ce sa fac! Ii fac tot ce-si doreste: curat in camera, spalatul vaselor etc. Dar habar nu am!

| Mihaii24 a răspuns:

Sa demisioneze de la servici. thumbs up

| skrillex79 a răspuns:

Dar de ce tipa la tine? Ca faci curat in camera? Mama ma omoara daca nu fac si a ta te cearta? hmmmm.Ciudat...vorbeste cu ea...

| INȚ a răspuns:

Schimba cutia de calmante si pune una de somnifere

| droo a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa vezi din ce cauza e stresata si dupa aceea sa incerci sa opresti cauza.