| Sara4590238094328620 a întrebat:

Salut TPU. Ieri seara stateam pe jos la mine in camera si ma uitam me Tiktok, mama intra la mine in camera si din vina unor experiente ulterioare, mi-am inchis telefonul si m-am prefacut ca faceam altceva. Mama m-a intrebat ce fac, voiam sa inventez ceva dar nu am stiut ce asa ca i-am spus ca stateam pe telefon. M-a intrebat de ce l-am ascuns atunci si daca am ceva de ascuns, de asemenea mi-a amintit de faptul ca nu s-a mai uitat prin telefonul meu de vreo 2 luni, de multe ori il verifica o data pe saptamana. Mamei mele i se pare normal sa imi verifice telefonul mereu si vrea sa stie tot ce fac pe telefon, la ce ma uit, cu cine vorbesc, etc; A devenit super paranoica fara nici un motiv. Imi doresc sa ii spun ca nu este normal sa imi verifice telefonul, pentru ca imi invadeaza intimitatea si spatiul personal. Daca m-as apuca sa-i spun dintr-o data, ar crede ca am ceva de ascuns si de asta nu vreau sa se uite prin telefonul meu. Am citit multe informatii online despre asta si am aflat ca copilul ar trebui sa aiba intimitate de la varsta de 6 ani. Cum pot sa-i explic mamei ca ce face nu este ok?

2 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Spune-i cu o privire senina ca te uiti la filme p. orno. Sigur te lasa in pace.

| Alexandruerics a răspuns:

Vorbeste cu ea deschis, ceea ce fac nu i ok