| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si parinti mei vor sa divorteze, nu stiu ce sa fac eu tin la amindoi si nu stiu pe cine sa aleg?! Poate sfaturile voastre ma vor ajuta.

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Din cate stiu eu, la divort mamele au dreptul de a ingriji mai departe copilul, doar in cazuri de exceptie nu il au ( de exemplu o mama alcoolica, bolnava, prostituata, etc ). Daca erai baiat, puteai ramane cu tata, considerandu-se ca nu pot aparea probleme din cauza diferentei de sex, ca la fete.In orice caz, pana la divort, ramai unde vrei si cat vrei. Poate gasesti tu o cale de impacare intre parinti, sau macar sugereaza-le sa ramana in apartament, separat, pana termini tu scoala, etc.

| anna01 a răspuns:

Care are salariul mai mare? Care sta intr-o zona mai buna-apropiata de scoala?

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Itivoi lasa un link care cred ca totusi vei afla ceva cum poti sa iti ajuti familia http://familiad.wordpress.com/......in-divort/

| misiik a răspuns:

O adevarata familie este atunci cand raman impreuna la bine si la greu. In asemenea momente consider, sa stai de vorba cu parinti si sa analizati adevaratele probleme care sau ivit. Cu intelepciune, cu cumpatare si multa rabdare sper sa ajungeti sa ramaneti ca o adevarata familie.

Răspuns utilizator avertizat
| smileyface a răspuns:

Pleaca de acasa si anunta-i ca te intorci cand se impaca happy

| antonia12 a răspuns:

Du-te la un psiholog sa te indrume.

| NonimOo a răspuns:

Intr-un fel las alege pe tata ptc sunt si mai aproape de scoala am tot ce im trebuie, dar intr-un alt fel as alege-o pe mami ptc ma inteleg bine cu ea si vorbim despre orce dar asta ar insemna sa stau la bunici si sa fac naveta pentru a merge la scoala si mai multe ...este foarte greu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai cu cel care in zona cea mai apropiata de scoalabig grineu asa zic dar tu faci cum iti zice inima

| floflory a răspuns:

De ce trebuie sa alegi pe cineva? iti poti petrece timpul la fiecare, doar nu o s ate dea afara din casa lor, astfel iti poti petrece timpul cu amadoi

Răspuns utilizator avertizat