| Maya768w a întrebat:

Parintii mei se tot cear si vor sa divorteze si nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa ma puna sa aleg intre ei.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu prea ai ce face in asemenea cazuri, decat sa incerci influentarea lor ca sa nu divorteze.
In prezent alegi doar cu cine sa locuiesti, instanta incredinteaza minorul, de regula, ambilor parinti (custodie comuna).
Si apoi nici macar nu poti fi obligat sa spui expres cu cine vrei sa locuiesti, poti spune ca nu vrei sa alegi sau nu stii ce sa alegi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu vor divorta.Incearca sa intelegi motivul discutiilor si cumva sa-i ajuti sa nu se desparta.Eu cred ca interventia ta va fi salvatoare daca vei fi inteleapta si vei sti sa pui problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai in banca ta, ei sunt adulti si ei aleg cum sa procedeze, nu alegi tu in locul lor.
Daca vor divorta nu ai de ales, trebuie sa alegi alaturi de cine iti vei continua viata.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Buna... imi pare rau, dar poate e mai bine asa. Iti recomand sa o alegi pe mama ta.

| Catalina1654 a răspuns (pentru Viitorulapropiat):

Acum depinde de comportamentul fiecaruia...el l-am ales pe tata ca mama e cam cu alti barbati decat cu familia