| Didutsu a întrebat:

as vrea sa imi conving parintii sa ma lase de 1 mai la mare sau daca nu as putea sa plec cu prietenii macar sa merg cu ei. niste sfaturi puppy dog eyes

1 răspuns:
| Alllecs a răspuns:

Niste sfaturi:

1. Spune "Ar fi o ocazie minunata sa mai vizitez/vizitam locuri sau sa ne aducem aminte de alte locuri"
2. Poate fi considerat ca un cadou pentru mine deoarece am luat o nota mare [nota ar trebui sa fie 9 sau 10. ]
3.Am auzit ca in zona pe care o prefer sunt multe atractii turistice care ma pot si ajuta la ora de istorie.
4.Nu mai cer anul asta nici o vacanta la mare [nu merge de multe ori estimez ca v-a putea merge cam 48%]

Sper ca te-am ajutat.Succes la convingere si vacanta placuta dac pleci love struck