| Adelinejolie a întrebat:

Am 23 de ani, sunt căsătorita de doi ani iar recentele probleme dintre mine și sot au condus la separarea noastră temporara.. problemele au aparut din cauza unui alt băiat care de 7 luni face tot posibilul sa mă cucerească ( pentru ca a văzut distanta dintre mine și soț ) ...acum locuiesc singura de puțin timp, dar trebuie sa iau o decizie : ma întorc la soțul meu ( care mi-a spus ba ca mă vrea ba ca nu mai simte nimic și mi-e teama ca nu o sa mai fie niciodată relația de acum doi ani ) sau îmi continui de viață mea și îi mai dau o șansă celui care este foarte îndrăgostit de mine și fata de care am ajuns sa am aceleași sentimente? Dacă va gândiți sa spuneți ca încerc cu soțul tău mai întâi : am încercat sa nu ne despărțim de mai multe ori dar mereu ne întorceam la aceleași discutii iar de data asta dacă mă întorc și mă răzgândeasc m-a amenințat ca s-ar putea sa devină violent...

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E grav daca abia dupa 2 ani ati ajuns la despartire.Probabil ca sotul tau a simtit ca deja altul iti face curte. Daca nu va mai intelegeti nu are rost sa continuati asemenea relatie de rahat.Mai bine divortati acum decat prea tarziu.Copii nu aveti, nu?

| KodrutZ a răspuns:

Next, in cazul asta. Daca sotul ar fi fost macar hotarit ca te vrea si e dispus sa se schimbe ca sa ajungeti la un numitor comun, ar fi fost o treaba. La cum ai descris tu insa problema, sint intru totul pentru separare definitiva/divort si sa iti traiest viata in continuare fara sa te uiti inapoi. Iti tin pumnii!

| CityOfSatan a răspuns:

Traieste clipa alaturi de cel care te apreciaza si te doreste, de ce sa iti pierzi timpul alaturi de un nehotarat? Viata e scurta, traieste-o cat poti tu de bine!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Continua-ti viata cu cine te face sa te simti apreciata.
Este prea scurta ca sa ne batem joc de ea.

| raluk27 a răspuns:

Desi nu sunt pentru divorț, in cazul tău cred că este recomandat. E foarte trist sa duci o viata chinuita, fara dragoste si stabilitate. Te termina psihic si in cativa ani o sa iti doresti tu sa pleci.
Esti inca foarte tanara. Daca nu aveti copii, nu este târziu să iti refaci viata si sa cunoști pe cineva care sa merite.

| FlorentinaF a răspuns:

Buna! Aveai nevoie doar sa-ti spunem noi sa-ti lasi sotul, pentru ca e vizibil ca nu ai de gand sa te intorci. Cine te opreste sa faci ceea ce iti doresti?

| Adelinejolie explică:

Copii nu avem,... Suntem împreună de 7 ani, ne-am respectat și înțeles bine merge dar acum ca s-a creat aceasta ruptura intre noi mă întreb dacă o sa ne chinuim reciproc... mai ales ca au intervenit și toate rudele lui. Avem la baza prietenia dar lipsește atracția și pasiunea.