| MrNikolae96 a întrebat:

Sunt indragostit intr-o fata cu care eram impreuna de 1 luna si jumatate si cu 2 zile in urma mi-a spus ca sa ne despartim ca nu mai are sentimente fata de mine. Eu simt ceva enorm pentru ea si vreau sa stiu daca pot si cum sa o intorc inapoi. Daca se gaseste vreun expert in relatii care vrea sa ma ajute... poate sa-mi scrie un mesaj si eu sa-i explic totul si poate este vreo solutie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si stefanL cea mai buna alegere e sa cauti alta. Poti pierde timp pentru a incerca sa o re/cuceresti dar niciodata ciorba re/incalzita nu va avea acelasi gust ca ciorba proaspat facuta.
Sfatul meu e asta.
Întâlnește-te cu ea la un suc, in parc, in fata blocului, vezi tu, si spune-i ce simti pentru ea, cum te simti alaturi de ea, si ce anume ti-ai dori de la ea. Spune-i sa se gandeasca bine daca te mai vrea pe langa ea sau nu, si sa iti dea raspunsul prin mesaj, telefon, sau prin viu grai, a doua zi.
Explicai ca ii vei respecta decizia oricare va fi ea.
Apoi accepta si respectai hotararea indiferent cat de greu iti este. Daca zice pa, cautati alta. Nu mai pierde timpul inutil.
Acum ai o mica sansa ca se razgandeasca si ca tipa sa fie genul careia ii plac despartirile urmate de impacari, si atunci sa nu riste sa te piarda de tot, sau chiar sa nu simta nimic pentru tine si atunci e mai bine pentru tine sa o uiti.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nici ea nu este de vina ca nu mai simte nimic pentru tine, asa ca despartirea voastra este singura solutie buna.

| StefanL a răspuns:

Asculta un sfat prietenesc.Las-o balta.Cauta o alta fata si o sa o uiti foarte usor.Nu ai ce sa faci in situatii de genul asta.Chiar daca de vei milogi de ea, poate se va intoarce la tine, zic poate, dar fii sigur ca te va lasa din nou ulterior.Iti spun asta din experienta proprie.E greu la inceput dar va fi mult mai bine mai tarziu.Bafta

| Ade1996 a răspuns:

Pai da detalii

| Ade1996 a răspuns:

De ce v-ati despartit? ce vina ai avut? ce i-ai facut?

| MrNikolae96 explică (pentru Ade1996):

Eu in general nu am facut nimic.
Ea vrea sa fie libera si spune ca nu vrea sa se intilneasca cu nimeni, dar eu nu o cred...
Continuam acum sa vorbim ca si cum nimic nu a fost...
Doar ca spune ca nu trebuia sa ma indragostesc in ea si oricum intre noi nimic nu va mai fi