| ahko a întrebat:

Am avut o relatie super cu cineva s -a purtat cu mine cum multe femei viseaza. Eu mai cu hachite, cum se zice. Tinea enorm la mine si tot timpul imi spunea ca nu tin la el nici jumatate cat tine el.Mi-a zis ca singurul lucru care ne-ar desparte ar fi ori sa-l insel ori sa nu-l mai iubesc. Am avut discutii pe tema despartirii ( adica daca am ajunge vreodata aici) sa ne spunem in fata ca e gata. Acum 2-3 sapt ne-am ciondanit putin prin mesaje. S-a suparat enorm si de-atunci nu da nici un semn, nu rasp la mesaje, nici macar nu a avut curaj sa spuna ca e gata, nu vrea sa aiba nici un contact cu mine de parca m-ar uri.Stiu ca m-a iubit enorm, cand nu era langa mine ii era foarte greu. Stiu ca era sincer si ca e un tip extrem de sensibil. L-am intrebat daca e gata ( prin mesaje), daca s-a intamplat altceva decat cearta prin mesaje, nu rasp de nici un fel. I-am cerut efectiv sa-mi spuna daca sa il las in pace, sa nu-l mai stresez cu mesaje..nimic. Tot timpul imi spunea cand ne mai certam prin mesaje ca sufera enorm cand ne ciondanim. Mentionez ca inainte de cearta asta totul era nu bine ci foarte bine.Ce sa cred? Eu una innebunesc.I-o fi trecut dragostea cand ne-am ciondanit? Pt ca de iubit m-a iubit fara nici un dubiu iar relatia mergea super

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te-a iubit dar pe parcurs acea iubire s a stins incetul cu incetul

| ahko explică (pentru mona):

N-as crede..as fi simtit ceva. Adica cu 2-3 ore inainte de cearta din mesaje, eram viata lui ( il citez)...si dupa cearta, gata? Am senzatia ca mi-o plateste...si mi-o plateste bine

| IloveME a răspuns:

Iubirea nu se sfarseste de pe o zi pe alta! da-i pace! ignora-l un timp,poate isi da seama ca te va pierde si asa se va trezi, daca nu nu-i nimic, inseamna ca nu te merita!
Tu ai incercat sa-i areti cum sti tu mai bine ca-l iubesti, ca vrei sa fi cu el si numai cu el! sa te milogesti nu reusesti nimic, decat sa scazi ca estima in fata ceiluilalt.gandeste-te ca meriti ceva mai mult, ceva mai bun si daca el a vrut sa puna punc pentru o prostie inseamna ca nu te iubeste suficient.intr-o relatie exista certuri, important sa stii sa le faci fata, iar iubirea sa creasca!
Mult succes iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa se fi intamplat trei lucruri:
- Sa fi aparut altcineva in viata li, careia sa ii fi dat iubirea si sa nu mai fie nevoie de tine;
- De frica sa nu il parasesti tu, te-a parasit el primul;
- Este posibil ca atat de mult sa il fi suparat ciondaneala dintre voi incat sa fi constatat ca tu nu il iubesti, caci l-ai ranit profund, iar acum, chiar daca sufera, s-a gandit ca nu merita sa fie cu tine, o persoana care il ranesti, caci nu esti demna de el.
Sper sa iti fie de folos! Dumnezeu sa te binecuvinteze! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linge-ti ranile, invata din trecut si treci mai departe.
ce bine ar fi sa vedem si varsta celor ce intreaba...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru tine, da mergea super.si baietii plang cateodata.dar nu prea mult si doar cand nu-i vede nimeni.asa faceti voi si dati cu piciorul norocului in viata.in locul lui, eu nu m-as intoarce la tine.ce faci tu, nu e dragoste pentru el ci chin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deasemeni,vorbiti despre dragostea voastra de parca ati da cu piatra; E GATA? in iubire nici nu se foloseste asemenea cuvant.nu exista.GATA ce? GATA ar trebui sa ne maturizam si sa ne iubim nu sa ne facem sa suferim unulpe celalalt.GATA,hai sa discutam si sa luptam pentru relatia noastra.modul in care puneti problema nu face decat sa starneasca orgoliul si ambitia amandurora.si asta e foarte rau.adica nu e bine.

| Stergete a răspuns:

Macar l-ai mai vazut de cand v-ati certat? Adica poate a patit ceva.

| ahko explică (pentru Stergete):

Nu a patit nimic. Doar ma evita cat poate. De parca i-ar fi frica. Pt un om care scria n mesaje pe zi pentru ca asa ne placea ( mentionez ca are ceva ani, nu e adolescent) inclusiv in ziua cu cearta ( inainte de cearta) acum e mut total. Nu stiu...inteleg ca e gata dar sa nu ai curaj sa spui..nu in fata dar macar scrie intr-un mesaj: Lasa-ma in pace, s-a terminat si gata! L-am intrebat eu : e gata? am terminat-o? sa te las in pace? N-am primit nimic...nici macar o injuratura laughing)

| bossnomberone a răspuns:

Exact asa mi sa intamplat si mie cu iubita mea, o iubeam enorm ma purtam cu ea, cum nu cred ca se poate mai bine, insa ea nu era la fel cu mine era putin mai rece, si cand ne mai si certam, sineam certat de mai multe ori, am iertato mereu insa acum ultima data, mi-am zis gata, ce drk eu sunt fraierul ei numai exista fete? ba da exista multe care si-ar dori un prieten ca mine, posibil asa o fi gandit si el

| ahko explică (pentru bossnomberone):

Problema e ca m-am purtat bine, doar eram mai rece cand ne ciondaneam, in rest nu are ce sa-mi reproseze...nu l-am sufocat, nu l-am stresat, mi-am aratat dragostea. Iar certuri nu existau intre noi decat minore. Dar cum naiba poti sa iubesti atat si sa n-ai curaj sa spui ca s-a terminat indiferent de motiv. As accepta orice motiv, as intelege, nu as face scandal ( nu sunt genul) dar a amutit total. Iar de o discutie fata in fata nici nu se pune problema, nu ar accepta nici mort de parca l-as manca

| bossnomberone a răspuns (pentru ahko):

Da asa ganditi voi fetele, insa pentru noi baietii, cand fata este rece cu noi e ceva ingrozitor intelegi? si pana la urma ti se ia, iti zici singur lasa frate asta e nu ma merita, mai sunt si alte fete, chiar daca in interiorul nostru suferim, dar avem orgoliu si nu ne aratam, provabil ca si el sufera daca nu iti mai zzice nimic, cred ca ar trebui sa renunti si tu, sa iti zici singura, sunt si alti baietii, nu a mers si gata, o sa iti fie putin greu la inceput dar te obisnuiesti, si apoi dupa un timp o sa te faci proasta, scuze expresia, pentru cca ti-a pasat

| pufulichi a răspuns:

Eu cred ca daca ti-a spus ca " nu tin la el nici jumatate cat tine el" totusi nu este atit de perfect cum descrii tu.Ar trebui sa va intilniti si sal intrebi in fata daca e gata sau nu si problema e rezolvata.

| ahko explică (pentru pufulichi):

As vrea sa vorbesc cu el dar cum sa fac daca ma evita total? Parca i-ar fi frica sa ma vada. Oricum, spre norocul meu, nu l-am bombardat cu mesaje de disperare, de rugaminti...sau genul.Si nici nu i-am trimis cu nemiluita ca sa-l disper. Dar refuza sa rasp la orice. Inclusiv i-am zis :,, daca te deranjez cu mesajele, injura-ma si zi-mi sa te las in pace si te las,,...n-am primit nimic

| pufulichi a răspuns:

Atunci ar fi mai bine sal lasi in pace, daca va dori te va contacta.

| cristinalungu98 a răspuns:

Pai eu cred ca ii trebuie timp sa se clarifice cu sentimentele lui sau poate crede ca iti bati joc de el si asa incearca sa te uite happy
cel mai bine ar fi sa va vedeti si sa va clarificati in fata happy