| blagaioana a întrebat:

Am ceva care ma chinuie mama vrea sa vb cu diriga mea eu in ultima vreme am luat niste note mik si mama nu stie ma tem ca mama cand ma afla sa ma certe mai rau si na ma tem ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| RautateaTa a răspuns:

Eu zic sa'i spui tu notelea alea, oricit de mici ar fi...mai bine ii spui tu decit sa afle de la altcineva. spune si tu ca a fost o tema grea sau nu stiu, inventeaza si tu ceva...eu chiar azi am trecut prin asa situatie si mi-am luat inima in dinti si i'am spus mamei mele de acele note, iar acum nu imi pare rau absolut deloc.Multa Bafta!

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Afirma-te la lectii si repara notele rele.

| harciog a răspuns:

La mine baiatul chiar ma face sa ma duc sa ma interesez.I-am spus ca vreau sa-i vad notele si a venit cu note de la 8 in sus.Imi da de banuit.Adeca sa nu aiba nici un 7, nici un 6? cam greu de crezut.

| NuDauFunda a răspuns:

Fii sincera si spune-i ca ti-a fost rusine de cateva note si ca ti-a fost teama sa le spui. Promite-i ca alta data vei fi mai sincera si ca vei incerca sa repari notele mici. Cu siguranta va aprecia mai mult asa. Stiu din proprie experienta.

| DizzyXD a răspuns:

Sa ii spui notele, macar le afla de la tine si nu de la diriga tabig grin
Asa era si mama si de cand ii spun notele nu ma mai pedepseste

| RND a răspuns:

Spune-i notele adevarul triumfa mereu asa eram si eu nu ziceam notele si mai tare ma certa dar daca le zici nu a sa te pedepseasca!