| AmxMod a întrebat:

Salut, mama a sunat-o pe diriginta astazi si au vorbit la telefon, mama a intrebat de notele de la simulari si face diriginta ca nu stie la fiecare copil in parte cat o luat dar a zis mama mi-a zis copilu cat a luat dar sa fiu sigur, dar dupa aia a intrebat de franceza mama stie ca am un doi dar nu stie ca mai am si un 4 si nu vreau sa afle si a zis diriga pai nu stiu daca copii au mai laut note la franceza, si face diriga sunati-ma marti si va zic notele... ce sa fac sa scap ca sa nu mai sune mama pe diriginta? ce sa-i spun?

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

De ce sa te feresti de mama ta pentru ca oricum va afla mai devreme sau mai tarziu.Am aflat ca ai note mici la simulari, la franceza, dar sunt convins ca si la Romana ai note mici pentru ca aici ai scris VARZA.Mai invata si nu te mai feri de parinti, mai bine sa le ceri ajutorul decat sa fugi de ei.

| AmxMod explică (pentru Maioru):

laughing) mama stie notele de la simulari ca i le-am zis in prima zi cand mi le-a adus, si site ca am un doi la franceza, dar nu stie ca mai am un 4.

| Axys a răspuns (pentru Maioru):

Corect!

| Axys a răspuns (pentru Maioru):

Fi sincer decat sa minti si demonstreazale ca iti vei da silinta