| papusha a întrebat:

Am cunoscut un baiat care a trecut printr-o dezamagire in iubire, iar acum are o parere foarte proasta despre fete, problema e ca nu stiu cum sa-l fac sa se implice intr-o noua realtie.Il cunosc de un an iar anul asta am iesit cu el de cateva ori, dar el nu ma prea cauta, ma cauta anul trecut cand eu nu vroiam nimic.Am discutat foarte mult cu el si mi-a zis ca nu se mai poate indragostii, k acum vrea doar sa-si bata joc de fete, nu mai vrea sa fie prostu de atunci, insa mi-a zis ca eu sunt fata finutza si nu vrea sa-si bata joc de mine, sa ma faca sa sufar.Eu am tot insistat sa ne vedem, sa discutam, m-a mai si refuzat, a mai si acceptat insa in ultima perioada mi-a zis ca el crede ca nu ne potrivim si ca nu avem nimci in comun, eu i-am zis ca nu am avut destul timp la dispozitie sa ne dam seama de asta, tinand cont ca nu prea am iesit, iar cand iesim el nu vrea sa ne vada lumea, i-am zis ca eu cred ca lui ii e frica sa se implice si a zis ca poate sa fie si cum zic eu si cum zice el.Acum nu stiu motivu exact deoarece mi-a zis ca se lasa influentat, iar pritenu lui apare mereu cand suntem amandoi, la suc sau in parc.care ar fi motivu exact. teama sau influenta?

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ce rost are sa fortezi tu lucrurile, lasa-l pe el sa decida ce face cu viata lui.Cand va simti ceva cu adevarat, va uita si de teama si de influenta!

| Linda a răspuns:

Roaga-te sa fie bine si ca atitudine exploreaza si alte optiuni

mlm
| mlm a răspuns:

Din cate ne povestesti tu se pare ca este o persoana usor influientabila, asteapta sa-si prinda increderea in tine si vei vedea ca va alerga el dupa tine, parerea mea este ca speculeaza, vrea sa vada daca esti la fel ca cealalalta, sau daca faci parte din acea categorie de fete care vor numai distractie, in rest nimic serios.Asteapta poate intr-un sfarsit isi va schimba parerea despre tine si va dori sa fiti impreuna.Bafta multa si noroc.

| Moneyandfame a răspuns:

Eu cred ca stie el ce stie...la un moment dat si o fata finuta ca tine asa, poate sa ii faca zilele amare.Stiti voi fetele/femeile cum sa faceti asta, aveti un dar.

| madonica a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace, are ura pe fete deoarece el a fost jignit de fosta iubita, nu are incredere in fete asa ca daca nu vrei vreo reletie cu control sau gelozie mai bine stai departe si in al treilea rand ce fel de barbat e asta care sta si isi plange de mila? T u ii oferi ce isi poate dori un barbat si el te refuza ca prostul... fata vezi de treaba ta caci barbati pe lumea asta sunt destui.pup

| mya_4475 a răspuns:

Daca chiar tii la el mai asteaptal un pic ...cine stie poate... poate... daca tot vezi ca te refuza lasa-l...mai sunt baieti
un prieten deal sotului meu tot asa a avut o mare dezamagire si de atunci doar face misto de fete...cred ca are mai bine de 30ani si inca nu are prietena... i s-a pus pata pe fete si nu poate nimeni sa-l schimba...asa ca lasa-l pana nu te ia si pe tine la misto...succes