| FreeD a întrebat:

Salutare in incercarea disperata de a afla ce este de facut am apelat si la aceasta comunitate sper concluzionez ceva din opini
venite din afara problemei ca sa zic asa
Am 24 de anii ea are la fel povestea a inceput in urma cu 3 ani si ceva ca orice inceput a fost frumos ne-am mutat impreuna si au aparut diverse discuti si certuri care in mare parte sunt din vina mea si mai mult din gelozia mea si majoritatea legate de trecut cum erea normal am trecut si peste asta dar in urma cu 2 saptamani ea m-a trezit la 4 dimineata sa-mi spuna ca nu mai are sentimente pentru mine si ca toate certurile noastre au dus aici.M-am mutat foarte repede de la ea dar am mai tinut putin legatura adica eu am cam insistat sa tinem legatura.
Vineri 13 am iesit la un suc amandoi in care eu tot batut in cap si tot cu gandul impacari am exagerat cu alte chesti si bun dupa ce am discutat si am depasit momentul penibil mi-a zis ca nu stie ce vrea inca mai tine la mine "ca prieten" si daca e sa fim iar impreuna poate o sa fim chesti cu destinul. Acum dupa ce am inceput sa gandesc rational ma gandesc ca vrea sa vada daca ma schimb pentru ea si ii acord timp necesar de gandire si ca motive sa cred asta sunt inca nu am luat toate lucrurile de la ea si nu insista pe tema asta, inca mai tinem legatura, si inca acepta sa iesim in oras.In doua saptamani am stabilit iar o iesire, as vrea sa nu o mai caut in astea 2 saptamani deloc si sa-i arat atunci ca chiar m-am schimbat.
Orice sugestie sfat este bine venit

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea nu sta cu o persoana daca nu ai incredere in ea, eu spun ca lipsa increderi a dus la gelozie, cearta, eu personal din experiente am invatat asta nimeni nu se naste invatat, sfatul meu este sa te consulti cu tine insuti de ce nu ai incredere in ea? daca nu ai las-o nu are rost, sens sa isi pierzi timpul si mai si te joci cu ea aiurea man

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Greu de raspuns. Nu vrei sa apelezi la cineva care sa te ajute sa reformulezi coerent i n t r e b a r e a? Si vei fi, sigur, ajutat.

| djlukass a răspuns:

In primul rand nu esti coerent in ce spui. In al doilea rand faci niste greseli grave de scriere, iar in ultimul rand nu am reusit unele propozitii sa le inteleg pentru ca te exprimi al dracului de prost asa ca nu am ce sfaturi sa iti dau pentru ca nici intrebarea nu exista. Tu de fapt ne-ai relatat in cateva propozitii povestea ta de viata. Ce sugestii sa iti dau?

Răspuns utilizator avertizat