| elena2112 a întrebat:

Am deschis proces de reincredintare minori si mi sa incredintat fetita de 11 ani.(doreste sa stea cu mine). eu sunt stabilita in spania si doresc sa o iau cu mine. cat timp poate dura recursul?

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

V a trebui sa treci printru proces. audieri etc [copilu] etc s ar putea sa dureze ceva timp

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Pana in momentul in care vei obtine o sentinta definitiva si irevocabila din care sa rezulte ca ti-a fost incredintat copilul, nu poti sa o scoti din tara. Durata procesului e diferita de la o instanta la alta, in functie de numarul de cauze pe rol. Oricum, cel putin 2 luni dureaza recursul.

| cristinela a răspuns:

Poti intrba mai multe chestii juridice pe www.avocatnet.ro.Cred ca te pot ajuta mai mult...