| Levente_Hajdar_1976 a întrebat:

BUNA in speranta ca ma puteti ajuta vin si eu cu o mica povestioara. Sunt din Brasov am doi copii fata de 14 ani si baiat de 12 ani, sunt divortat din 2004, de la divort fetita care avea pe atuni 8 ani a ramas cu mine iar baietelul care avea doar 6 ani cu maicasa, dupa divort nu am fost lasat sa-mi mai vad baiatul, atunci am luat masurile necesare de a-mi cere drepturile si mam adresat instantei de judecata pentru un program de vizitare a minorului pe care l-am si castigat, dar fosta sotie a plecat prin Japonia respectiv Italia unde e si acum, si la lasat pe baiat in grija fostei soacre care de cate ori dorea dansa numi dadea baiatul la programul stabilit de instanta de judecata, deoarece am tot intampinat dea lungul anilor probleme sa-mi vad baiatul si copii sa se vada intre ei am recurs inca o data la instanta de judecata unde mi-am cerut dreptul de reincredintare minor din februarie 2010 am chemat-o in judecata pe fosta sotie la care sa prezentat de 2 ori dupa care a fugit cu baiatul nostru in Italia fara consintamantul meu, unde traieste cu un arab. Procesul a decurs in continuare sa judecat in lipsa ei in februarie 2012 am castigat procesul de reincredintare ca ambi copii sa stea cu mine. Problema este ca trebui sa-mi aduc baiatul acasa din Italia, dar trebuie sa mai fac un mic proces in Italia care sa se puna in aplicare ordinul judecatoresc emis de judecatoria Brasov, care este cam costisitor 3000 de euro ma costa avocatul international cu tot cu taxe. De aceea vin la dumneavoastra daca se poate sa facem acest anunt publicat in reteaua Crestin 3D, poate ma poate ajuta si pe mine cineva cu ceva sfaturi de vreun sait in care se pot face donati sau poate gasim oameni cu dara de mana si cu credinta care poate sa ma ajute fiecare cum poate si cu cat o sa poata pot fi contactat telefonic 0721740191 sau mail (valentinlevente@yahoo.com) pot demonstra cu acte tot ce am scris mai sus. Va multumesc anticipat in speranta ca-mi veti dati curs cereri mele

Răspuns Câştigător
| WeaponGirl a răspuns:

Cum adica sa mai faceti un proces in Italia? Nu vad de ce....atata timp cat ati castigat procesul sotia dvs. este obligata sa se intoarca in tara sa va incredinteze copilul! Judecatoria nu i-a dat nici un termen acesteia sa se intoarca in tara cu copilul? Mi-e greu sa cred ca doar a zis ca puteti lua copilul fara sa ia in considerare faptul ca acesta este in Italia impreuna cu mama sa; si inca ceva?! Parerea copilului nu conteaza deloc in acest proces? Poate vrea sa ramana alaturi de mama lui!

| Levente_Hajdar_1976 explică (pentru WeaponGirl):

Din pacate nu i s-a dat nici un termen, plus ca eu am introdus aceea actiune si la cererea copiilor de a fi impreuna

1 răspuns: