| EmiliaEmiliiiii a întrebat:

Am divorţat de soţ acum ceva timp şi eu înca port verigheta, prietenii si familia mea spun ca e ciudat sa mai port verigheta dupa divorţ, voi ce parere aveţi? Vi se pare ciudat ca inca port verigheta dupa divorț?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Verigheta se poarta cand esti casatorita. Din moment ce nu mai esti, nu vad ce rost are sa o mai porti.
Pe de alta parte, poate vreunui barbat ii place de tine dar vazand ca esti „casatorita", renunta in a te aborda.

| ania a răspuns:

Depinde,dacă mai crezi că este vreo cale de impăcare și e un semnal pentru fostul soț că incă esti disponibila să va impăcati, nu cred că e rau.

| MarianWLF a răspuns:

Depinde daca o porti doar de design sau mai inseamna ceva pentru tine, inelele de dama sunt mult mai frumoase ca verighetele cu design simplu, inlocuieste-o.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca este intr-adevar ciudat... parca te incapatanezi sa refuzi ca esti divortata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are niciun rost sa o mai porți.

| ioana748 a răspuns:

Nu este ciudat.
Inca mai porti doliu dupa el.

| TheGentleman a răspuns:

Eu văd verigheta ca pe un accesoriu. Este ciudat pentru unii oameni trecuți de o anumită vârstă și de modă veche.

Dacă în schimb îți place verigheta, te leagă amintiri frumoase de ea, atunci trece un șnur prin ea si poart-o ca pe un lănțișor. Și gata.

Pentru mine, absența sau prezența verighetei nu înseamnă nimic.

| Miruna333 a răspuns:

Da, vad ciudat acest aspect

| KovacsB a răspuns:

La cate conturi noi iti faci zilnic sa intrebi tampenii, poate ca nu stii cum se scoate.

| norisorulpufos a răspuns:

Poarta ce vrei si unde vrei.
Nu e nimic ciudat.
Familia ta probabil nu-l voia.

| Doroteaa a răspuns:

Părerea mea este că nu e ciudat din timp ce ai divorțat îți vei aduce oricum și cu și fără verigheta de amintiri cu el