| EmiliaEmiliiiii a întrebat:

Eu şi sotul meu suntem divorţaţi eu înca port verigheta noi dupa divorţ am decis să ramânem prieteni şi el m-a sunat şi ma întrebat daca vreau să ne recasătorim noi când am divorţat am facut-o din cauza părinţilor lui pentru ca sau bagat în relaţia noastră am fost căsătoriţi 3 ani eu înca îl iubesc şi nu pot renunţa la el şi da aş vrea să mă recasătoresc cu el dar daca se va ajunge din nou la divorţ din cauza părinților lui ce aţi face voi în locul meu? Ce ar trebui să fac eu?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta doar tu poti sti.

| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca nu mai esti adolescenta, deci ar trebuiis a fii capabila sa decizi SINGURA acest lucru, fara sa intrebi strainii ce sa faci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevant ce am face noi, că nu noi vom trăi cu el. E clar că dacă s-a ajuns odată la divorț au fost motive serioase.

| ioana748 a răspuns:

Pai, inainte de a lua o decizie discutati despre aceasta problema si cum veti gestiona situatia cu parintii lui.
De asemenea despre alte chestiuni pe care vi le stiti deja.
Stabiliti un pact.
Nu va grabiti cu actele....vedeti daca in aceasta perioada de despartire v ati schimbat fiecare in bine.
Ati putea sa mai incercati o data... ultima oara ....caci apoi chiar ar fi pierdere de timp.
Toate cele bune,

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Off. ciorba reincalzita, nu-i buna! O sa spuneti ca sunt rau. Sunt mai degraba destul de trecut prin viata. E frumos ca inca il iubiti, dar... cum s-a ajuns ca parintii lui sa devina parte a familiei voastre. Sunt parintii lui si EL si numai EL trebuie sa invete sa puna limite. Gresesc? Spuneti. daca o sa ajung sa fie la fel? Pai, s-a modificat ceva? Nu. El este la fel de slab. Dumneavoastra trebuie sa intelegeti ca nu puteti sa faceti in locul lui.
E dureros. Divortul e o ruptura, dar nu e sfarsitul.
Decizia va apartine, dar atat. O relatie este ca o funie de care fiecare tine de cate un capat. Daca unul a lasat un capat, celalalt se duce in prapastie. Ganditi-va si rugati-va Celui Bun.