| uyeuya a întrebat:

Am fost cu un baiat si a trecut aproape un an de cand ne-am despartit.am ramas oarecum intr-o relatie de prietenie. ok deci mie imi place de el. la scurt timp dupa ce ne despartisem i-am spus ca inca il plac. atuci ne-am certat pentru ca el a inceput sa tipe la mine, adic nu tipa ca un nebun dar a cam ridicaat totul si mi-a spus sa imi gasesc pe altcineva. cand a vazut ca am aplecat capul si am vrut sa plec, m-a luat de mana si si-a cerut scuze. acum de cate ori ne intalnim (suntem la acelasi liceu la etaje diferite) ne utam unul la altul si ne zambim reciproc. vorbim destul de des, facem glume etc. as vrea sa ii spun ca il plac dar imi e frica sa nu se intample la fel ca data trecuta. ca prieten al meu il cunosc foarte bine si as sti cum sa ma port cu el. dar totusi nu stiu cum ar reactiona daca i-as spune ca inca il mai plac. pentru o perioada de timp reusisem sa il uit dar acum... m-am indragostit din nou, NEBUNESTE!
ce ziceti? sa imi fac curaj sau sa pastrez macar o prietenie intre noi?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca si el te place la fel cum il placi tu dar lasa-l pe el sa faca urmatorul pas

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Mai bine cauta-ti pe altcineva si ramai prietena cu el deoarece daca ii vei spune poate va reactiona cum ai spus si tu, ca data trecuta!
O zi buna!

| alecx4music a răspuns:

De obicei nu dau raspunsuri la probleme in dragoste, pentru ca nu prea sunt in masura... happy
Da' uite cum se vede din afara
Daca el a stat un an fara tine, inseamna ca nu tine asa de mult la tine, ori are pe altcineva. Tu esti singura persoana care ar trebui sa decida, nu cei de pe TPU.
Multa bafta!

| viorelmmv a răspuns:

Eu cred ca nici una dintre cele doua alegeri nu te avantajeaza sincer daca i-ai spus odata si nu a avut o reactie pozitiva nici a doua oara nu va fi altfel iar daca pastrezi o relatie de prietenie inseamna sa-ti prelungesti chinulwinking cel mai bine este sa incerci sa-ti cauti un alt prieten si usor, usor il vei uita si cine stie de unde sare marea dragostewinking

| MihaiEddy93 a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i sincer in fata ce simti pentru el. asa e mai bine pentru amandoi.

| Caracteromule a răspuns:

Fa-ti curaj o_O dar mai intai intreaba si tu prietene deale tale sau punele sa vb cu el despre asta, dar daca stii ca nu te place... eu zic sa nu insisti... sper ca te-am ajutat