| A_1809 a întrebat:

Cand eram prin clasa a saptea am cunoscut pe cineva. Am fost impreuna vreo luna dupa care ne-am certat. A continuat in ciuda faptului ca ne despartisem sa-mi trimita mesaje. Dupa putin timp am fost din nou impreuna si tot asa ne -am certat si ne-am impacat timp de 2 ani(din clasa a saptea pana la inceputul clasei a noua). Acum el este impreuna cu altcineva, si imi tot trimite mesaje in care imi aminteste cum ne spuneam cand eram impreuna. Acum cateva zile mi-a cerut sa ne intalnim si am acceptat. Mi-a spus ca inca ma iubeste si nu poate sa inteleaga de ce, ca ii este foare greu cand ma vede, dar mi-a spus ca nu se poate desparti de persoana cu care este acum pentru ca ea se culca cu el.Eu i - am spus ca eu nu voi face cat de curand acest lucru iar el a inteles foarte bine situatia doar ca in continuare imi trimite mesaje in care mi spune cat de mult ma iubeste .Nu mai stiu ce sa mai cred ...De fiecare data cand apare imi da peste cap viata... Oare chiar ma iubeste?
As vrea si eu un sfat... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| GreenSky a răspuns:

Daca inca mai e impreuna cu acea fata inseamna ca nu te iubeste indeajuns...
Nu stiu ce sa cred...cred ca profita de iubirea ta ca sa te santajeze in speranta ca te vei culca cu el...
Si daca intr-adevar te iubeste, o va parasi pe acea persoana si ve-ti fi impreuna... dar ai grija, sa stii unde sa te opresti ca sa nu profite de tine...
Succes!

8 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Concentreaza-te pe formarea si dezvltarea ta din alte puncte de vedere. Lasa bataia de cap cu baietii pe clasa 11, 12 sau inceputul facultatii. Normal ca vrea si altceva mai interesant acum. Dar un om care nu stie sa se stapaneasca, sa-si amane satisfactiile nu ajnge departe.
Daca s-ar desparti de acea fata, ar sta pe stand by pana ai tu 17, 18 ani ar mai putea fi vorba de ceva. Altfel forget about him.

auran
| auran a răspuns:

Poate fi iubire sau acea dorinta nesatisfacuta, iar faptul ca pe tine te tulbura de fiecare data prezenta lui, poate fi un atu pentru el - poate de aceea insista, sperand ca intr-un viitor apropiat ii vei ceda. Eu cred ca amicitia nu trebuie sa mearga mai departe dar, hotararea iti apartine!

| cioko19 a răspuns:

"nu se poate desparti de persoana cu care este acum pentru ca ea se culca cu el"... pai sti? daca te-ar iubi, ar sta cu tine si asa fara sa 'o faceti '. parerea mea oh go on

| Ioana_8202 a răspuns:

Se culca cu alta si u cum nu ai orgoliu? e grav

| ASUS a răspuns:

Ce folos ca te iubeste, daca el e cu alta, si cum spui tu el e cu alta numai petru ca ea se culca cu el? atunci cum esa pe tine te iubeste da cu aceia face sex! lasa sa se apridileasca! ori iubire ori sex!

| hanry a răspuns:

Acuma sfatul meu e ca ar trebuie sa-l uiti si sa-i spui ca nu imi suporti si ca iti incurca viata poate asa o sa te lase in pace daca ai prieten e mai grav... noroc si nu uita de click

| gabrieladima a răspuns:

Cred ca nu, din moment ce nu se desparte de actuala prietena pentru ca tu nu ii oferi sex... e clar, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-l acepti sa va mai dati o sansa.bininteles dupa ce el se desparte de fata cu care este.semnat cristina L