| Denysa2000Denny a întrebat:

Am 14 ani si imi place de un baiat de 16 ani. cand ne intalnim ne salytam si zambim reciproc. cand este la departare de mine isi fixeaza o privire fixa catre mine. Mai e si prietenul lui... cu care nu am vorbit niciodata fata in fata pana acum. Intr-o zi am mers cu autobusul si era si el acolo [eu mancam in acel timp] si mi-a zis,,pofta buna domnisoara" iar eu i-am zis,, mersi". imi raspundeti va rog la niste intrebari :
1. Baiatul pe care il plac ma place si el?
2. De ce s-a bagat in seama prietenul lui cu mine[ avand in vedere ca nu am vorbit niciodata si ne-am cunoscut de putin timp]?
3. Baiatul pe care il plac i-a zis ceva despre mine prietenului sau si de aceea s-a bagat in seama cu mine?

va rog sa ma ajutati! multumesc!
raspunsul cel mai bun primeste FUNDA!

2 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Poate ii este rusine sa vorbeasca cu tine si l-a rugat pe acel prieten sa o faca in locul lui. Eu zic sa vorbesti cu el pana nu se indragosteste si alta fata de el si sa ti-o ia inainte.

| MilkWithCereals a răspuns:

Este destul de probabil ca baiatul sa te placa si el! Sau pur si simplu se poarta asa cu tine din politete si bun simt. Depinde si de atitudinea lui in general. Este destul de posibil ca baiatul asta sa ii fi povestit de tine prietenului lui, si de aceea te-a bagat in seama (asta in cazul in care baiatul te place).