| IooMar a întrebat:

Am fost in vacanta cu familia si langa casuta noastra se mai afla o familie si din aceasta familie facea parte un baiat.
De prima data l-am simpatizat, doar ca nu prea il vedeam, dar dupa o zi a mi-a venit un baiat care era verisorul sau.
Si ieseau mult si se uitau mereu la mine si verisoara mea.
Intr-o zi cand ei erau in apa, eu si verisoara mea eram pe marginea bazinului si ei erau in apa si dupa doua minute au venit si s-au asezat pe marginea bazinului la 4 mertri departare de noi si atunci imi spune fratele meu mai mic ca l-a intrebat un baiat din apa cum ma cheama pe mine si acel baiat era chiar cel pe care il simpatizam. Atunci am plecat imediat de acolo!
Deci intrebarile sunt:
1. De ce credeti ca a intrebat cum ma cheama si nu mi-a zis nimic mie?
2. Crede-ti ca venisera pe marginea bazinului sa vorbeasca cu noi?
Multumesc mult!
Funda pentru cel mai bun si lung raspuns!

Răspuns Câştigător
| Kgh13023 a răspuns:

Din moment ce tu spui ca ei se uitau la voi inseamna ca ei credeau ca sunteti dragute. Cand s-au apropiat de marginea bazinului probabil vroiau sa va intrebe ceva sau asteptau ca voi sa spuneti ceva. Faptul ca l-au intrebat pe fratele tau mai mic cum te cheama, in loc sa te intrebe pe tine, arata ca acelui baiat ii place de tine destul de mult, incat ii este rusine sa iti vorbeasca.
Este posibil ca ei sa nu mai incerce sa deschida o converstie, fiindca tu cu verisoara ta ati plecat cand i-ati vazut ca s-au apropiat de voi. Probabil ca asta i-a facut sa credea ca nu ii simpatizati deloc si ca din cauza asta ati plecat de langa ei.
Te-as sfatui sa incerci tu sa deschizi o conversatie si sa iti ceri scuze ca ai plecat asa in graba, explicandu-le ca nu a fost vina lor si sa nu o ia personal.
Succes!

12 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

1. Baitul n-a stiut cum sa intre in vorba cu tine sau era mai timid si a intrebat si el pe cineva.
2.Probabil, a incercat sa se apropie sa faca o miscare laughing, si sincer a fost o prostie ca ai plecat mai ales daca zici ca iti place, iti dai seama cum s-a simtit cand a vazut ca ai plecat.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Mda, sa-ti zic acum ca greseala pe care ai facut-o a fost sa pleci de acolo... pentru ca acel baiat poate ar fi vrut sa te cunoasca.
Dar tu cum ai plecat o fi crezut ca nu vrei sa fie in preajma ta... deci daca il mai vezi nu fugi ca nu te mananca; vorbeste cu el, intreaba-l cum il cheama, unde sta si tot asa.
Asa te vei apropia din ce in ce mai mult ce el si daca si el te simpatizeaza, atunci puteti fi impreuna...
Acum roaga-te ca el sa mai vrea, cred ca s-a simtit cam ciudat cand ai plecat asa... ma rog, mult noroc data viitoare cand il vezi.
Fii curajoasa, intra in vorba cu el, daca nu incerci nu vei sti niciodata daca te place sau nu!

| Liiiax99 a răspuns:

1. Cred ca voia mai intai sa afle cine esti tu cu adevarat si nu avea curajul sa vorbeasca cu tine in fata pentru ca nu stia cine esti si mai bine pentru el era sa intrebe pe cineva apropiat de tine cred.

2. Cred ca da sau doar sa se usuce la soare? xD ca daca au venit direct din apa...

| OneGentleman a răspuns:

1.Baiatul a fost tehnica veche(intreaba un prieten/amic) poate si din timiditate
2.Cred ca venisera mai aproape de voi sa aiba contact vizual mai de aproape si sa incerce sa stea de vb cu voi dar poate au fost rusinosi/timizi de aceea laintrebat pe fratele tau happy

| Slendăriț a răspuns:

1.Fiindca cred ca te place si da ii este prea rusine sa te intrebe direct.
2.Da asa cred a facut o incercare de a comunica cu tine.
Asa mi s-a intamplat si mie.
Eram in curte cu pisoiul meu dar nu era al meu si vecinul meu avea un baiat si acel baiat vroia sa isi ia pisica inapoi.Si l-am ajutat.Dar se invatase la mine pisica si la el in curte avea si un caine si era inposibil iar apoi mereu ne intalneam langa gard si vorbeam chiar de vietile personale.Si dupa, intr-o zi mi-a cerut numarul de telefon si eu nu i l-am dat si de atunci nu l-am mai vazut pe la gard.

| ζøvعღ a răspuns:

1.Poate era prea timid sau ii era teama de cum o sa reactionezi tu.
2.Eu presupun ca da.
Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| ShyBirds a răspuns:

Buna! 1.Pai stiu ca uni baieti nu se pot duce sa intrebe pe alte fete ce mai fac, cum le chema, depinde cat de timizi sunt ei.Nici eu nu am curajul sa vorbesc cu cineva care imi place.Se mai intampla ca si cuiva sa ii fie frica sa se apropie. 2.Pai,stii cum sunt baieti, mai se uita la fete, mai glumesc cu ele, pe seama lor. Sfatul meu ar fi ca nu trebuie sa ii iei tot timpul in serios sau sa nu iti pui intrebari.Asa sunt baietii, dar depinde de fiecare. Sper ca te-am ajutat.

| lucigabi a răspuns:

Probabil pentru ca il atrage aspectul tau fizic dar era prea timid si incarca sa stea cat mai aproape de tine ca sa vorbiti!

| ipswich a răspuns:

Nu te-a intrebat el insusi din cauza fricii de respingere.

| Alicutz a răspuns:

Odododo ce dulcee

| IonutzFreakz a răspuns:

Pai, daca chiar tu esti in poza de profil, nu ai de ce sa te temi ca nu te place tongue. Acum depinde si de ce tip de baiat este, daca este indraznet gaseste el o cale sati vorbeasca, poate chiar si prin intermediul fratiorului tau. Daca e un baiat mai las, va astepta sai vorbesti tu si doar te va privi laughing. Poti sa intri si tu in vorba. Uite un exemplu, iei o minge gonflabila, intri in bazin cu verisoara ta, cand sunt si iei pe aproapa, si arunci mingea langa ei,, din greseala", si strigi sa-ti dea mingea, dupa ce to da, il intrebi daca vrea sa joace si el. Restul depinde de el. Sper ca ti-am fost de ajutor happy. Bafta! love struck devil

| Briffon a răspuns:

1. Cu siguranta a intrebat de numele tau pentru ca te simpatizeaza. Si poate ca nu te-a intrebat pe tine pentru ca e o fire mai timida si ii este rusine.

2.Asa ar face orice baiat care s-ar afla in situatia lui [banuiesc]. A incercat sa se apropie de tine si sa intre intr-o discutie. Trebuia sa ramai acolo si sa astepti, fiindca sunt sigur ca incerca sa iti vorbeasca daca mai stateai.

Funda :]?