| anonim_4396 a întrebat:

Am fost o luna cu un baiat de la mine din oras. Dar in ultima vreme nu prea comunicam. Cand eram pe mess aproape numai eu il bagam in seama. Si eu vorbeam cu el, iar el punea numai semne sau dadea raspunsuri asa evazive.Bine.asta nu mereu...imi tot zicea ca eu il i`au la misto.Lucru care nu esti adevarat! Sau ca nu ii dovedesc ca tin la el. Zicea ca el lasa mereu de la el si eu nu ii demonstrez niciodata ca tin la el. Ma enerveaza cand zice asta pentru ca nu este adevarat! Sa va dau si un exemplu: O amica de-a mea inainte sa fiu eu cu el a vrut ea sa fie cu el, iar el a refuzat`o si de atunci nu o suporta. Si odata eu stateam cu ea afara si il asteptam pe el. El cand a venit si a vazut-o acolo a inceput sa zica ca el pleaca ca ii este rau. Eu mi-am dat seama ca nu asta era problema pentru ca eu cu o ora inainte ma intalnisem cu el si nu aveea absolut nimic. Si l`am luat deoparte si am vorbit cu el.Atunci amica mea s`a simtit prost si a plecat acasa, iar el mi-a zis ca nu o suporta pe ea si de aia vroia sa plece.Eu l`am inteles si de atunci nu am mai stat cu ea pentru ca asa m`a rugat el si am zis sa fie totul bine intre noi. Si asta e doar unul dintre muuuultele lucruri pe care le-am facut si i-am demonstrat ca il iubesc.Acum ne-am despartit pentru ca el zice ca s`a sarurat sa-l i`au la misto, s`a cam saturat de tot. Eu nu l`am luat la mmisto niciodataacrying. Asta ma enerveaza cel mai tare.ca nu intelege! Acum eu vreau sa ma impac cu elcrying(. Nu mai pot sa stau fara elsad.
Trebue sa va mai spun ca el este o fire foarte dificila. Cand se suparata, pai se supara! Si acum am aflat ca mi-a dat si ignor.cand am auzit am inceput sa plang si simteam ca ma apasa ceva pe inima. ma gandesc ce i-am facut ca sa`mi de ignore.ca nu i-am facut nimic.crying(. ba chiar il bagam in seama.il intrebam ce face.cum se mai simte.Prietenii lui mi-au zis ca asa face el mereu. Spune si face lucruri de care mai tarziu e posibil sa-i para rau.Acum eu ma gandesc sa vorbim asa ca amici si poate isi da seama ca m`am schimbat si o sa vrea sa fim din nou impreunasad. Credeti ca este bine sa-l caut eu.sa-i dau un sms sau sa-l sun? Ajutati`ma va rooog ca numai suport sa stau asaa...aseara la 1 noaptea eu plangeam si am iesit afara sa ma calmez ca numai suportam. tremuram. daca nu iesea un prieten sa ma calmeze.nu stiu ce m`as fii facut. Fac orice numai sa fim iar impreunaacrying

9 răspunsuri:
| Nimic special a răspuns:

Inteleg ca tii la el, dar mai lasa-l sa respire, poate si simte sufocat, din cate vad esti o persoana care insista si scuza-ma daca gresesc. Ar trebuii sa-l lasi o perioada de timp sa mai respire sa-si revina apoi incearca sa iei legatura cu el, la sms nu prea cred ca o sa raspunda, mai bine suna-l si insista, spune-i cat de mult tii la el si intreaba-l daca puteti sa o luati de la zero. Si tu nu te mai lasa asa moala, sa faca ce vrea el din tine, fii mai tare. Si daca nu se rezolva in catva timp iti garntez ca il uiti.

| Bii26 a răspuns:

Nu'l mai baga in seama! lasa-l sa vada ca tu poti suporta ca nu mai sunteti impreuna Poti sa te cuplezi cu BFF-ul lui asta in caz in care el n-are iubita o sa ii vina gelozia si o sa vezi ca veti fi din nou impreuna.

2. poti sa ii spui ca inca mai tzii la el si daca te acceptha veti fii din nou impreuna daca nu, nu cred ca e cel mai frumos baiat din lume cupleaza-the cu alth baiat cu cred ca sunt multzy baietzy phaini dar poathe cu thu nu i-ai obstonguephbbbbtwinkingsmugsmugsmugcupleaza-the cu altcineva nu e nimic impotrivha

Multh succesh cu baiathu!kisskiss

Phaa

| bombo9 a răspuns:

laughing)Poate ca chiar nu te iubeste...si isi doar bate joc de tinehappy stai linistita nu e vina ta!

Despartete de el...ca nu e de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa-l uiti nu se merita cautati perechea potrivita un baiat care te intelege nu te mai gandi l el gandeste-te ca tio facut ceva rau si il urasti nu trebuie sa plangi pentru un dobitoc stai linistita va fi binewinking uital gandeste-te ca tea batut si il urasti amu atata drama pentru un baiat. Dai pace daca jnu o sa-si dea seama de ce a facutwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca tu crezi ca el e potrivit pentru tine incearca sa vorbesti cu prietenii lui sa ii rogi sa il intrebe dc s-a suparat pe tine cand afli fa tot posibilul sa te asculte sa il rogi sa te ierte dar vezi ca nu trebuie sa te milogesti de el ca dupa aia te ia peste picior si trebuie sa faci tot posibilul sa remediezi greseala dar mai exista si posibilitatea sa nu te mai fi placut si sa gaseasca un motiv sa se desparta de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei o palma! sa te trezesti! ai innebuni! el este unul din baietii neseriosi care nu stiu ce vor de la viata. presupun ca nu sunteti chiar ata de mari(ma refer la experimentati). intr-un cunvant:NU TE MERITA! tine minte un lucru ->uitarea e lunga dar vindeca.

| eu_stie_tot a răspuns:

Calmeaza-te! Nu esti tu de vina! El e. Nu l-ai ales bine si stii ca am dreptate. Daca asa e el atunci mai devreme sau mai tarziu tot s-ar fi suparat si v-ati fi despartit, asa ca mai bine mai devreme. Nu stiu poate ii trece, poate e la menstruatielaughing. Eu am 3 ipoteze:
1 fie nu e foarte inteligent si are probleme cu pietricele
2 fie a patit ceva grav, gen i-a murit vreo ruda si vrea sa fie singur. Daca e asta o sa-i treaca
3 fie incearca sa te faca sa tii prea mult la el facandu-se ca nu-i pasa. Eu te sfatuiesc sa te calmezi pentru vreo 2 saptamana, si sa-l lasi sa vada ca nu esti obsedata de el si ca poti umbla si cu alti baieti. Poarta-te mai rece cu el, fa-ti alt prieten pentru o perioada scurta sa-l faci gelos, dar nu exagera! Daca chiar tine la tine atunci o sa-i para rau de ce a facut si o sa se intoarca el sau o sa inceapa sa se poarte iar frumos. Daca ramane la fel atunci inseamna ca nu e persoana potrivita

Tine minte :" Daca iubesti pe cineva, da-i drumul si daca se intoarce la tine, atunci e al tau"

| nimic`pentru`nimeni a răspuns:

Vorba lu Raku: fugi dupa caruta care nu te asteapta. nu e de tine, daca nu te intelege si iti mai pune si restrictii de prieteni, e grav. sa te accepte asa cum esti, sau vrei sa fi "plastilina" sa te modeleze cum vrea el. are balta peste, stai linistita, timpul rezolva tot. nu iti mai irosii timpul fiind trista, tine capul sus si zambeste, ca o sa se indragosteasca cu adevarat cineva de zambetul tau si nu o sa ti para rau... sa fi fericita si iubita, tay tay!

| soDa cauStica a răspuns:

Poi am avut o relatie exacth ca a ta oribil de asemenea sfarsitul cert era ca cercul lui stupid de prieteni il influentau si ii spuneau diverse minciuni Dha cunosk sentimentu cand cel d langa tine e atath de sa zicem prea REce inDIFERENT IO INEBUNEAM MA SUFOCAM FARA EL SI LUI PARKA II ERA INDIFERENT nah un prieten de al lui i-a spus ca eu l-as fi inselath cu el ceea ce nu era adevarat l-a crezuth si mi-a trmis un mesaj NUmAI ARE ROST SA fim impreuna bine eu nu intelgeam nmc si mi-a fost greu pna la urma a aflat adv da tot nu s-a sfarsith binestraight face Stii am ajuns la concluzia ca imi facea rau! i-am dat ignor chiar daca intram pe alte id-uri s vad ce face mi-a fost greu! deci in concluzie afla daca cineva na vrut sa te desparta de el pentru ca asta se intampla din invidie Iar daca nu era nimic inseamna ca s-a intamplat ceva Stiu ca o sa-ti fie greu fr eltongue da o s uiti cu timpu pana ce alta dragoste iti va zambi din noubig grin
CApu sus si ai grija d tine!: