| dany_2428 a întrebat:

acum o luna si ceva a, intalnit un baiat.prima data nu il bagam in seama apoi a facut rost de numarul meu de telefon si am vorbit cu el tot timpul la telefon.lucru care m-a facut sa ma indragostesc de el. vorbeam mereu cu el, si imi zicea ca sunt o fata buna, etc.
. dar in ultima vreme, nu ma mai baga asa mult in seama.am incercat in seara asta sa ii zic ca imi place de el, si el mi-a raspuns ca nue pregatit sa inceapa o relatie, ca sunt cea mai buna prietena a lui, ca el se comporta asa cu toate prietenele lui etc. dar m-a sarutat o data.si asta ma enerveaza la culme ca stia ca pentru mine un sarut e foarte important. dar eu chiar tin la el.am incercat si sa ma departez, dar nu pot.imi tresare inima de fiecare data cand aud telefonul sunand sau aud numele lui.as dori tare mult ca cineva sa ma ajute, sa imi dea un sfat

2 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Sp ca la inceput ai fost indiferenta cu el thinking lucru care l-a facut sa te caute,sa faca rost de nr tau! dc nu incerci sa pari indiferenta si d acu inainte? cand te suna vb cu el,ca si cum ai vb cu cel mai bun prieten! cateodata nu-i rasp si suna-l peste cateva ore sp ca erai ocupata sau nu-i raspunde din prima! motivul incearca sa fie putin banal,neimportant pentru care sa nu-i rasp.o sa vezi ca s va simti aiurea,adica banalitatea aia este mai importanta ca mine?
ii mai trm un msj cu cf? scurt sa-l mai derutezi!
il vrei cu adevarat? joaca-te cu el!(nu in sensul rau al cuvantul,in sensul ca ai putea sa-l faci sa s indragosteasca p zi c trece tot mai mult d tine)fa-l sa te doreasca,sa te vrea langa el,sa vada ca l-ai uitat si nu mai e la fel d important pentru tine!
j eu am trecut la varsta asta si ce imi placea cel mai mult era sa ma joc cu baietii care imi pareau imposibili,care imi placeau,dar la mine totul s htermina prost pentru ca atunci cand ii aveam nu ma mai puteam juca,adica chinui ca sa obtzin ceva, imi dadeau tot! asta ma plictisea sad j nu mai voiam sa ies cu el, pana...c mi-am gasit si eu rasplata!

| Anet a răspuns:

Sincera sa fiu cred ca ii este frica sa inceapa o relatie cu tine fiindca e posibil sa va despartiti la un moment dat si astfel isi va pierde cea mai buna prietena.Deasemenea mai exista posibilitatea sa isi fi facut o prietena motiv pentru care te evita, sau poate e genul de baiat care nu poate fi fidel unei fete si ii este frica ca o sa te dezamageasca si pe tine.Acum tu il cunosti eu iti ziceam doar posibilitatile,Oricum poti incerca sa fii si tu ca el si aici ma refer sa il saruti si tu si sa ii spui ca asa faci tu cu prietenii tai,insa pentru asta trebuie sa ai putin tupeu, sper ca ai, astfel o sa il pui putin pe ganduriwinking