| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit in istoricul iubitului meu ca se uita pe site-uri cu femei dezbracate, cum e posibil asa ceva atata timp cat relatia noastra sexuala e activa?
Cum a putut sa ma minta atata timp ca ma iubeste, pentru ca e clar ca nu ma iubeste din moment ce e atras de altele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper ca raspunsurile oamenilor tristi si superficiali de aici nu ti-au schimbat parerea. Nu trebuia sa intrebi aici, ca indivizii ăștia au probleme grave.
Sunt bărbat și îți dau dreptate. Dacă are ochi pentru altele, 200% nu te iubeste pe tine, asta e cert.
Ignoră părerile libidinoase, si sa nu-ti pierzi niciodată increderea in ideea de iubire. Cineva ti-e predestinat, esti făcută pentru cineva iar cineva pentru tine, doar relația aceea va fi intr-adevar perfectă, desăvârșită.

Fă exact ce-ai simțit sa faci.

119 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. N-ar trebui sa ai acces la niciun istoric. E si vina lui aici, nu doar a ta ca te mananca.
2. Daca se uita la pornache nu inseamna ca te insala.
3. Asa-zisul tau iubit nu este un instrument sau un obiect pe care tu sa-l controlezi ce sa faca, cat sa faca, unde si cand.
4. Uita-te si tu la ce se uita el. Apoi sa observe ca si tu faci acelasi lucru. Iti garantez ca reactia lui nu va fi la fel ca a ta de negativa.
5. Daca insisti in ideea ta cu siguranta o sa ramai fara el.
6. Nu asculta de Plato. Ala e un "mangina" care saliveaza la una posesiva ca tine.

| Raducons a răspuns:

Cine a zis ca e atras, daca te uiti la niste poze cu femei dezbracate nu inseamna ca nu te mai iubeste.Toate aveti pretentia ca iubitii sa nu se uite dupa alte femei dar asta e imposibil, voi nu faceti la fel, daca treci pe langa un barbat aratos nu te uiti dupa el sau la el

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Raducons):

E una sa te uiti ca iti apare din intamplare pe social media, si e altceva sa le cauti tu in mod obsesiv cum a facut el, aproape zilnic. Pai e clar ca are o problema, ca si cum duci lipsa de femeie, cand faci asa ceva. Iar tu ai deja o relatie. De ce ar mai cauta la altele ceva daca mereu spune ca e multumit de mine si ma iubeste exact asa cum sunt?
Asta e lipsa de respect si de iubire, plus adaosuri de minciuni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ba chiar aia inseamna, inseamna tradare.
Sunt de acord ca nu il controlez ce sa faca, dar ceea ce face el e lipsit de respect si de sentimente fata de mine. Nu il controlez ce sa faca si ce sa nu faca in alte chestii care nu au legatura cu relatia noastra. Dar fratele meu, ai o relatie, asuma-ti asta, ai ochi doar pentru ea. Daca esti obsedat de femei, ce mai cauti in relatie? Du-te si iti fa de cap cu toate.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru mdc98):

Sa stii ca sa te uiti la o femeie goala e prima data un instinct pentru un barbat. Ca asa suntem proiectati ca niste animale care trebuie sa se inmulteasca.
Eu ca ma uit la una goala nu inseamna ca imi curg balele, ca daca ar fi langa mine as face sex cu ea sau ca nu imi iubesc partenera. Zi tu ca in viata ta nu ai aruncat un ochi la alt barbat.

Nici nu vreau sa iti zic ce fac baietii cand ies la o bere, ca ai sa explodezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Si daca simtiti nevoia sa va inmultiti, de ce nu puteti practica cu iubita? Va trebuie 100 de femei cand aveti una singura? Daca nu ati avea, iarasi v-ti plange ca nu gasiti o femeie doar a voastra si ca sunteti singuri, cand voi nu stiti sa apreciati ce aveti. Hai sa fim seriosi ca astea sunt motive ridicole, care nu au legatura cu realitatea.

| sofisis a răspuns:

Aoleo! Alta! Mai sunteti multe d'astea?
Ce legatura are sula cu prefectura? Normal ca se uita. Toti barbatii se uita la poze si filme XXX. Bine, mai putin Plato. El asteapta sa i se ridice statuie pe tema asta.
Nu are absolut nici o legatura cu tine faptul ca se uita sau nu la filme si poze. Va mai maturizati si voi odata?

| sofisis a răspuns (pentru Andra9pk):

Curios ca noi doua si sadrian, adica oamenii casatoriti de aici ( deci cu succes in relatii) spunem o treaba, dar cei necasatoriti sau fara parteneri/e sustin ca e abominabil. laughing))
Sa le mai zic ca si eu ma uit la filme XXX, nu numai al meu sot?

| sofisis a răspuns (pentru mdc98):

Uhm...DAAAA! Normal ca trebuie sa il atragi mereu fizic. Doamne, voi pe ce lumi cu norisori pufosi si ingerasi cu arcuri si sageti traiti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Tocmai, ca mereu trebuie sa il atragi fizic, nu sa faci tu ceva special mereu pentru a-l atrage fizic, sau el sta cu tine doar pentru aspect? Tu trebuie sa il atragi mereu, nu doar cand esti aranjata, wtf? inseamna ca e o relatie bazata pe ambalaj.

| Andra9pk a răspuns (pentru sofisis):

laughing) o sa vada mai tarziu ca avem dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Draga mea, e normal sa te uiti la filme XXX intr-o relatie, cand nu primesti sex si e nevoie sa te masturbezi, dar e altceva sa cauti tu femei goale zilnic sa te uiti la ele, cand relatia functioneaza bine si esti multumit de sexul cu iubita, si de iubita implicit, pe ce lume traiesti, fata draga?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Faptul ca, cauti pe altele, e clar ca nu gasesti ce vrei la iubita ta, si este un maaaare semn de intrebare, ca nu esti multumit de ea.
De exemplu sa stiu ca eu am sanii mici, si sa il vad ca mereu cauta sa se uite la femei cu sanii mari, pai cum ma simt cand vad ca el nu ma apreciaza pe mine, si ii trebuie sani mari? Nu stiu care e mai imatura dintre noi doua. Mai citeste odata tot ce a zis Plato aici, efectiv nu ai cum sa nu ii dai dreptate.

| ViruseZ a răspuns:

Inseamna ca ceva nu mai merge intre voi
incearca sa fii mai aproape de el cumva

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Credeam ca am fost destul de clara mai sus...una de femeie casatorita si cu copii. Una care a fost deja in papucii tai si care a cunoscut multe fete de varsta ta. Si una care are foarte multa experienta de viata.
Una care iti spune clar ca delirezi grav. Si tu si Plato. Bine, Plato stie parerea mea despre norisorii pufosi din capul lui si ma iubeste just the same. Si Plato si-a mai spalat din pacate ca e into BDSM laughing)
Dar tu, pe tine te sfatuiesc calduros sa iti cauti ceea ce vrei tu sa gasesti prin bisericile de adventisti, penticostali etc. POATE doar acolo o sa gasesti acel barbat in afara de Plato care nu se uita la filme XXX si care nu mai vede nimic altceva in fata ochilor decat pe minunea de la Dumnezeu care esti TU.
SAAAAAU, poti face si mai bine si iti poti lua un orb. Da, asta ar fi cea mai buna varianta pentru tine. Unu orb. Mama ce tare sunt. Cum de nu m-am gandit mai devreme la asta? laughing))))

| Freya1 a răspuns:

Înainte să îi arunci istoricul in fata pune-i niște întrebări despre cum te vede el pe tine, daca este atras de tine, daca ar schimba ceva la tine etc sa vezi ce răspunsuri iti da, iar după intreaba de ce s-a uitat la alea.E simplu.
Stiu ca e aiurea sa vezi ca iubitul tău se uita la alte femei, nici unei femei nu i-ar pica bine indiferent de ce zice una si alta, dar trebuie sa existe o explicație in toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

L-am intrebat, mereu spune ca e multumit de mine, ca el pentru mine are sentimente si pe mine ma iubeste, normal, minciuni.
Daca ar fi asa, nu ar cauta la altele.

| christine99 a răspuns:

Uita-te si tu la barbati dezbracati, ce esti mai fraiera? laughing Prea te-ai mirat ca face asta, viata nu e ca in telenovele, in ziua de azi ce asteptari sa mai ai, poate o fi avut cine stie ce fantezii despre care nu a putut vorbi cu tine.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru Andra9pk):

Sunt multe femei în ziua de azi care sunt plăcute din cauză că știu să se comporte în societate. Socializez foarte bine și cu femei frumoase și cu femei mai puțin frumoase, important pentru mine e să pot comunica, frumoasă sau nu.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

OK, suntem ridicoli. El e un porc. Mergi fix acum la el si despratiti va. Si pe urma cauta tu un barbat care nu se va uita niciodata la o poza cu o femeie goala... Ha ha ahahahahahaha

| Celcestietot a răspuns:

Gata, acum este impreuna cu filmele p$%#o si de tine s-a despartit, corect?! Ce prostii pot sa va treaca prin cap mai fetelor...

Daca ii reprosezi asta, direct se desparte de tine, fuge si nu se mai uita in urma!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mdah, nu ai inteles absolut nimic.

| OldSoul a răspuns:

Ce treaba ai tu cu istoricul lui?

Daca l-ai iubi, ai avea incredere in el, nu ai mai sta sa-l verifici si sa-i cauti nod in papura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Si gen... care ar fi problema daca face asta? Te-ai lovit la cap, prietene, sau ce-ai patit? Erai mai normal pana recent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Cum i-am zis si fetitei celeilalte, casatoria in sine, civila, nu inseamna nimic. Daca ar insemna in realitate ceva, nu ar exista divorturi. Din moment ce exista, e clar ca unii oameni se casatoresc fara sa se iubeasca, deci faptul ca ai un nume de familie la comun chiar nu demonstreaza mare lucru.
Nu vreau sa fac referire direct la casnicia ta sau a celeilalte, ci spun la general ca, daca sotii vostri se uita la altele, sa fiti convinse ca, de fapt, niciuna nu sunteti intr-o relatie, sunteti cat se poate de singure. Daca asa e, tot ce aveti e un contract social, nu unul spiritual.
Faza cu "minunea de la Dzeu"... cea mai corecta idee a ta, pacat ca ai spus-o ironic. Pacat si... regretabil, pentru tine, ca nu ai pretentia sa fii vreodata vazuta asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oare si daca ne-am intalni pe strada, tot eu as fi "mangina"? laughing
Bietul de tine, pisoias. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, bietul de mine, daca as ajunge intr-o astfel de situatie nefericita ca sa ma sfideze un lingau de barbatel feminist.
Societatea feminista de astazi se bazeaza intru totul pe talica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mdc98):

rolling on the floor
De ce? Pentru ca e o reacție instinctiva.Pentru ca e atracție pur sexuala. Iubirea e un sentiment mai complex.Atractia e ceva involuntar si banal.Sexul e la fel de banal.
Pe tine nu te atrag alți tipi?laughing Iubirea înseamnă mai degeaba sa rezisti tentației decât lipsa tentației.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ți-am mai zis cât de bine ne-am potrivi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Pai uite ce faci cu increderea, ca puteam sa tot am incredere, pentru ca m-a tradat deja.