| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit in istoricul iubitului meu ca se uita pe site-uri cu femei dezbracate, cum e posibil asa ceva atata timp cat relatia noastra sexuala e activa?
Cum a putut sa ma minta atata timp ca ma iubeste, pentru ca e clar ca nu ma iubeste din moment ce e atras de altele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper ca raspunsurile oamenilor tristi si superficiali de aici nu ti-au schimbat parerea. Nu trebuia sa intrebi aici, ca indivizii ăștia au probleme grave.
Sunt bărbat și îți dau dreptate. Dacă are ochi pentru altele, 200% nu te iubeste pe tine, asta e cert.
Ignoră părerile libidinoase, si sa nu-ti pierzi niciodată increderea in ideea de iubire. Cineva ti-e predestinat, esti făcută pentru cineva iar cineva pentru tine, doar relația aceea va fi intr-adevar perfectă, desăvârșită.

Fă exact ce-ai simțit sa faci.

119 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ok, dar nu ti se pare o problema ca facea acest lucru aproape zilnic? Ca un fel de dependenta/obsesie, ca si cum ceva ii lipsea, ceva nu gasea la mine si gasea la alea.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa intalnit cu altcineva, te-a înșelat până acum?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Asta nu pot comenta laughing

2. Si oricarui baiat vorbind de aspectul fizic ii va placea femeile cu sanii mari si curul mare, daca o spunem pe fata.Ca vrei sa accepti sau nu asta este barbatul. Ceea ce totusi se prespune sa-l tina langa tine este iubirea dintre voi si carecterul tau pe care el, daca totul mrerge bine, nu l-ar risca pentru o femeie de genul intelegi?

Chiar si daca ar da de una de genul si ar fi proasta bata si enervanta iti zic eu ca oricat de dotata ar fi n-ar sta cu ea prea mult.Nu totul se rezuma la aspectul fizic si din cauza asta nu ar trebui sa fi ingrijorata

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Asta nu am de unde stii, nu l—am urmarit niciodata. Se poate da, se poate nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bogdan70001):

Si atunci daca iti plac de exemplu fetele cu sanii si fundul mare, de ce ti-ai lua una cu sanii mici ca sa bocesti dupa acelea cu sanii mari? chiar nu are logica, nu stiu.
Adica mie daca nu mi-ar place un baiat, sau ceva la el, nu as putea avea ceva cu el.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca facea ce? Atat timp cat cu tine era f ok, atat conteaza, cand va afecta relatie dintre voi, atunci e problema! Abia atunci nu te iubeste. Faptu ca mai vrea diversitate vizuala nu inseamna ca lipseste ceva la tine, repet, tu ai putea sa mananci cartofi prajiti un an zi de zi si atat? Si de tine e dependent ca sta cu tine mereu, deci., daca nu, nu mai statea. Si cand am avut eu odata pe una i-as fi zis "fa ce vrei, dar sa nu simt eu acasa". Daca nu ma deranjeaza pe mine, nu ma int ce face.

| Mosotti a răspuns (pentru ywar):

Daaaa, ca altii nu fac la fel, ce sa-ti zic, multi avem fantezii doar ca nu recunoastem, atat timp cat acasa e bine, nu conteaza.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Ce bine spui ma adriane! Femeile inca nu cunosc natura umana, si mor si tot se mira. Eu am explicat si pe aici si prin alte parti cum este. Important e sa nu afecteze relatia, atata tot! Cum mi-a zis mie un medic "mananci ce vrei cat vrei DAR dupa 3 luni sa vad cantaru ca arata la fel", deci atat timp cat treaba era ok nu conta! Ca nu se putea...asta e altceva si atunci automat renuntai si nu mai faceai acel lucru, deci ai voie sa faci atat timp cat e ok, asta este.

Mai stiam pe unu care era fff bine acasa si zicea "te-ai simtit prost cu mine? Te-am neglijat? Nu m-am purtat frumos? Nu te-am satisfacut sexual? Am mancat din timpul alocat? Atunci nu ai treaba in rest ce fac". Ca vroia sa-l urmareasca, sa...aia, sa ailalta aiurea.

| Mosotti a răspuns:

O sa explic si aici natura barbatului, si cine nu e de acord sa spuna, deci: Barbatul este un calculator biologic programat sa sexeze cat mai multe femei, are testosteronul mult mai sus si deci are pofta de sex mult mai mare (si femeile se tot mirca ca se gandesc ei mult la sex), pentru ca natura le-a dat rolul de sexangii notorii, i-a si obligat pe unii sa schimbe partenera prin faptul ca la un moment dat e posibil sa se blocheze si sa nu se mai excite pe o singura femeie, asa ca este impins fara sa vrea sa mai cicleze doar la sex si atat, daca nu cicleaza e oricum rau ca acasa e terminat.

Asa ca de multe ori ei isi executa programul, nu depinde neaparat de vointa lor. De aia si se uita la aia la aia, ca tenta lor e sa cicleze.
Unii sunt cu gene putin mai tocite si nu se blocheaza.
Mai vazui un caz unde pe unu vroia nevasta sa-l duca la psiholog ca nu si-o putea tine in pantaloni, si eu am zis "TANTI, nu are nimic omu, e mai barbat de fapt". Si psihologu tampit nu a spus, a zis ca are probleme omul. Deci nu stia nici ala natura umana.

Femeia are testo mai jos, pofta de sex mai jos, ea e programata sa vrea stabilitate pentru familie si copii, e programata pentru asta, de aia e mai statornica si de aia leaga sexul de sentimente.

Iar cu pofta de sex mare, e ca si cum ea are o foame asa mai asa si asa, si el are foame de-l taie, care se gandeste doar la mancare? El, e simplu.
Deci femei! Luati aminte ce am explicat aici, sa nu va mai mirati, sa nu mai ziceti ca barbatii e porci.
Evident ca nu toti sunt asa, dar foarte multi.
Si de obicei barbatul nu leaga sexul de sentimente, isi face treaba si vine acasa si nu se simte, nu inseamna ca daca face asta, nu iubeste pe cea de acasa, el simte nevoie sa cicleze doar sexu, nu si legatura sentimentala!

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Well, relatia voastra sexuala nu este ce trebuie. Sau cat trebuie. Stai de vorba cu el, vezi ce vrea, cat vrea. Desi ar trebui sa nu iti spun asta, esti atat de proasta incat confunzi viata sexuala cu iubirea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Adica tu vrei sa spui ca el poate sa mearga sa se culce cu alte femei si eu sa accept si sa il iert ca ma inseala frecvent, si eu sa fiu sfanta acasa, sa il astept cu mancarea gatita in timp ce el si-o trage cu altele, pentru ca deh, chiar daca ma inseala, tot frumos se comporta cu mine, tot "ma iubeste" sau cum? E aberatie asta ce zici aici!
Si referitor la ce ai spus mai sus, chiar nu e ok cu mine, chiar nu exista romantism intre noi, nu ma alinta deloc aproape, daca ai vedea mesajele noastre ai crede ca vorbesc doi prieteni, nu doua persoane care au o relatie, totul e sec, e genul" ok", "neata", "bine", atat primesc de la el! Si acum am descoperit de ce, pentru ca el mai doreste si la altele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Din moment ce el imi spune ca e ce trebuie, de ce ar trebui sa cred contrariul? Chiar ziceam mai sus, ca mereu tot eu trebuie sa initiez partidele de sex. Probabil din cauza ca se mast urbeaza la cele la care se uita, si le considera pe acelea mai atractive decat mine, de cu mine nu prea initiaza nimic.
Nu confund nimic! Adica daca am o relatie sau sunt casatorita ar trebui sa il accept sa ma insele si sa se culce cu alte femei pentru ca asa spune lumea ca e normal si ca e barbat si simte nevoia? Pai asta e normal? Apoi se mai mira barbatii de ce isi bat femeile joc de ei, si de ce ii tradeaza. Hai sa fim seriosi.
Cine accepta sa fie inselat si batjocorit?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

Măi Mosoti, aici îți dau 7 funde.
Eu am inventat regula bărbatului ardelean.
Să aducă salarul acasă. La 22 seara să fie acasă. Până la ora 22 seara și când e în delegație, se descurcă și el cum poate. Iar soția are obligația să îi dea dimineața o cămașă și ismene curate, să nu se facă de râs pe unde merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Femeia sa fie sclava, si barbatul sa isi faca de cap, clar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Clar și limpede. Cine a greșit, să plătească. Nu ea, femeia a început? Că mărul, că șarpele, că pomul cunoașterii, că aia aia! Afară și să sufere când face copii că așa a zis și Comandantul Galaxiei!
Dușmănie voi pune între tine și femeie, între sămânța ta și sămânța ei, ea îți va zdrobi capul iar tu îi vei înțepa călcâiul"? Scrie pe acolo în Geneza, caută tu versetul că mie mi-e lene.
Măi mdc98, tu ai simțul umorului, măcar așa, cât o maimuță la zoo?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba tu faci misto de mine sau...am impresia ca vorbesc singur

Te-a ales pe tine pentru ca ai ceva al tau de care lui ii place, asta este si motivul, poate ai si o fata foarte draguta.
Sunt baiat si iti spun ca mereu baietii se vor uita dupa femeile cu curul mare, bate la ochi pur si simplu, ca doar nu ar intoarce capul dupa o bara de metal.

| Holiday a răspuns:

Paraseste-l imediat, merita si el o viata linistita, nu o nebuna ca tine plina de frustrari si nesiguranta.
In rest, discutii multe pentru nimic.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asta nu ai mai spus, atunci nu este deloc okey cu el daca nu exista romantism.
Cu inselatul eu am zis asa la general, nu neaparat de tine, normal ca de preferat e sa nu se intample asa.

Daca nu e ok el lasa-l, de ce stai cu el? De ce stai cu un om care nu se poarta okey? Nici nu conteaza ca descopereai ca se uita la altele sau nu. Gaseste pe cineva care sa te iubeasca si sa se poarte okey, ca daca nu se poarta okey, nici de acum in colo nu o va face.

| Mosotti a răspuns (pentru Bogdan70001):

Daca nu se poarta bine ce sa mai stea cu el? Acum a spus ca e cam rece.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt de acord deloc ca femeia sa fie sluga, pentru asta am pledat si pe FB si peste tot, mi se pare chiar o tampenie, femeia trebuie a fi egala cu barbatul. Sadrian a glumit.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

M-ai facut sa rad in sens pozitiv comic

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Mosotti):

Dupa cum am spus atat timp cat relatia merge super nu are niciun motiv de ingrijorare, daca treaba nu sta tocmai bine ce sa zic...cel mai probabil se va termina relatia

| slayer09 a răspuns:

Parerea mea este ca ceea ce cauti aia gasesti: cauti un barbat viril si plin de muschi care sa te satisfaca? Sa stii ca acel barbat nu se va rezuma doar la tine. Vrei o viata sexuala activa? Atunci sa stii ca nu vei avea parte de iubire activa. Sexul nu face parte din iubire, daca scopul sexului este doar placerea. In primul rand trebuie ca tu sa te schimbi ca sa vezi ceea ce cauti, adica iubirea adevarata, ca pana la urma toti vrem asta, acea iubire neconditionata, dar noi nu o cunoastem ca sa stim ce sa cautam, ci cautam ceea ce credem ca este iubirea, adica atractia, egoul, orgoliul si orice asteptare care ti se indeplineste de catre partener. Si din cauza asta suferim, ca noi nu avem iubire pentru cel de langa noi, ci avem asteptari si il "iubim" pentru ca ne indeplineste unele lipsuri ale noastre. Deci, in concluzie, viata iti da ceea ce vrei dar atunci cand nu este din iubire, viata iti arata si partea proasta a alegerilor tale ca sa vezi ce e gresit si sa te schimbi tu, nu sa il schimbi pe cel de langa tine. Asa ca alegerile bune sau rele iti dicteaza viata in bine sau rau, bucurie sau suspin. Asa ca fii inteleapta si nu te lua dupa sentimentele orgolioase, mandre, din iubire de sine, din ego..etc.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Simplu s-a plictisit de tine. El probabil a gustat din ce ai tu de oferit si deja e satul de radasca ta, acum are pofte in alta parte. Cand nu te simti bine e recomandabil sa dai o laba sanatoasa exact ca in melodie https://www.youtube.com/watch?v=h7_tTIgU-K4
Si noi barbatii avem o vorba "daca as spune ca te iubesc de fapt as minti" practic nu mai existi.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Probabil ii plac mai mult femeile care se ocupa cu pornografia si care au experinta cu zdranga. Barbatii mai au o vorba "fetele cuminti inghit nu scuipa" asa ca fi obraznica.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Probabil ca iubitul tau are astfel de preferinte https://www.youtube.com/watch?v=fFsGsOuKo4k

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Plato manca rahat el spune numai minciuni dar el e de fapt singur. Pana si el si-a inselat femeia cand s-a dus la cu+rve.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Bă penibilule, nu ziceai tu că ești logodit și joci smash or pass toată ziua? laughing Înseamnă că-ți înșeli femeia tot timpul sau că femeia nu există?

| Roxana3188 a răspuns:

Bună. Și al meu se uita la astfel de site-uri. Și răspunsul lui tot asa. Plictiseala ca vede faze comice ceea ce eu nu vad ce e comic în asta. Am avut cearta pe tema asta dar tot nu s-a potolit și mi-a zis pe fata ca poate se va mai uita. Atunci eu ce mai pot zice?