| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit in istoricul iubitului meu ca se uita pe site-uri cu femei dezbracate, cum e posibil asa ceva atata timp cat relatia noastra sexuala e activa?
Cum a putut sa ma minta atata timp ca ma iubeste, pentru ca e clar ca nu ma iubeste din moment ce e atras de altele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper ca raspunsurile oamenilor tristi si superficiali de aici nu ti-au schimbat parerea. Nu trebuia sa intrebi aici, ca indivizii ăștia au probleme grave.
Sunt bărbat și îți dau dreptate. Dacă are ochi pentru altele, 200% nu te iubeste pe tine, asta e cert.
Ignoră părerile libidinoase, si sa nu-ti pierzi niciodată increderea in ideea de iubire. Cineva ti-e predestinat, esti făcută pentru cineva iar cineva pentru tine, doar relația aceea va fi intr-adevar perfectă, desăvârșită.

Fă exact ce-ai simțit sa faci.

119 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cam anormal pentru zilele noastre, aceasta ar fi problema. Nu trebuie sa fi indragostit de alte persoane pentru a te uita la ele. Este ca si cum ai spune ca daca da inima la altele pe Instagram sau daca comunica cu ele, sunt deja impreuna sau ca deja au facut-o. Eu pe strada daca sunt cu prietena mea si intorc capul la alta, asta inseamna ca nu o mai iubesc pe actuala? Sper ca ai inteleswinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai vezi, eu cred ca barbatelul feminist te-ar face sa miauni, motanel. Gen tu, marele mascul feroce, care debordeaza de masculinitate si testosteron, ar cam ramane cu testosteronul pe jos.

In afara de a fi un sexist ratat si medieval, ce te face pe tine barbat, bai, putulica? Am convingerea ca esti ceva mucos de maxim, dar maxim 20 de ani, ce a frecat si el doua proaste intr-un club de tarani si acum e mare dur.
Hai, bai, dispari, ca fatalai ca tine sunt cata frunza, cata iarba, jalnici toti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

De inteles, am inteles din prima. Ma surprinde din partea ta, e dezamagitor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vai, dar chiar crezi ca mai e nevoie sa spui? E atat de evident pentru toata lumea...

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate doar sa se uite, nu sa faca si altceva. Poate ca omul vrea noi idei rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, prea putin conteaza. Nu ajuta treaba asta cu nimic pe cea care a pus intrebarea.
Eu zic sa faci efortul de a ma contrazice cu argumente, daca simti nevoia sa demonstrezi ca ce spun e gresit. Asta e normal, e logic etc. Cand lasi asa niste cuvinte ce nu-si au rostul, nu stiu unde-i progresul conversatiei.
Ma indoiesc serios ca subminarea femeii e ceva caracteristic unui barbat adevarat. Nu am incurajat nicio secunda comportamentul obsesiv de control, nu asta e ideea.

| Drimmero a răspuns:

Inca nu ai aflat ca toti barbatii fac asta? E ceva atat de inofensiv,, e ca si cum v-ati uita voi la telenovele si ati tanji dupa personajul bogat si musculos care e ravnit de toate femeile de acolo, asa si la noi, ne place sa mai privim si altceva,, e absolut inofensiva practica asta, iti faci prea multe griji.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce argumente sa iti zic ma eu? N-ai zis ca-s un taran clubber agatator de proaste? Ce rost ar avea sa ma lungesc eu in argumente cu un baiat feminist pe post de espressor de cafea pentru femei?
Sa stii ca fundele de pe TPU nu inseamna succes real la femei.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta ar fi una dintre glume cu clubber-ul agatator, cand tu esti mai prezent aici decat in viata de zi cu zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ar avea scopul de a nu-mi confirma spusele cum ca esti un taran mai prost decat proastele pe care le agata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Vai de mine, asa ceva, se gasea fix Drimmero sa rada de mine ca eu sunt pe aici mai prezent decat el. Mars ma de aici! laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa cunosti viata cu lux de amanunte a diferitilor useri spune multe despre tine ca nu esti doar un simplu trecator,, cat despre atacul de acum e pentru ca ti-ai cautat-o/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Wow, inca o duma. De ce ai impresia ca as cunoaste viata cu lux de amanunte a nu stiu caror useri? De pilda o cunosc cumva pe a ta?
Faptul ca stiu chestii despre 2-3 useri care au avut de-a face cu mine mai mult in privat e cu totul altceva decat ce pretinde neica Drimmero care-si cam baga nasul unde nu-i fierbe oala si proiecteaza propria preocupare in altii. Cum ziceam...mars!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar nu ma intereseaza ce ti-as confirma tie dle Plat. E destul ce confirmi tu pentru un site intreg, dle espressor feminist.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca esti atat de important incat sa imi preocup timp pentru tine? Fii serios! cat despre acel mars pot spune doar ca educatia precara isi arata coltii.

| doctorandus a răspuns:

Plato e monoman, nu de lua dupa el. El habar n-are despre lumea reala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu sunt important, asa cum v-a zis si "Coquinaiba", sunt invizibil, nepopular, inutil si periculos pentru TPU, pai nu? Nu sunt vreo vedeta (thank God!).
Si tocmai ca imi dadeai importanta adineauri. Atacurile astea pasiv-agresive despre cat sunt eu de nolifer si ce gluma proasta reprezint doar prin simpla prezenta?
Stii cum e sa faci misto de cineva si ajungi tot tu mai sifonat?
Hai sa pretindem ca nu sunt doar needucat, ci sunt si foarte prost. Stii ca prostii te coboara la mintea lor si te bat cu experienta? Fugi, neica Drimmero! Fugi daca tii la sanatatea ta! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Hei,, neica Drimmero! Stii o faza tare?

Bwahahahahaha!

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ce intelegi tu prin tradat.
Daca te-a inselat, si tu l-ai iertat, impacandu-te cu el, ti-ai asumat ca poti sa treci prin situatii similare.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma tem ca ai avea experienta mult mai mare in prostie fata de mine si din politete ti-as ceda locul, ai premiul asigurat.

Te ataci extrem de rau si nu am facut decat sa fiu foarte putin acid, daca incep sa vars venin mai mult (ceea ce nu-mi sta in caracter) chiar ti-ai pune capat zilelor? Te-as avea pe constiinta.

P.S Copia nu are valoare nici daca se straduieste!

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce a scris mgtow:

"Rau n-are dc sati para pentru ca unii asteapta in mormant jumatatea (in viata nu lea venit deloc)"

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E o reacție instinctiva sa se masturbeze la un alt tip cum face sex cu alta? Sexul e ceva banal?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Mgtow fiind? Un fel de Zeno? E parerea lui trista si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa fie atras de altele e o reacție instinctiva.Nu sa se masturbeze la filme por.no.Dar probabil si aia.Tu știi mai bine ca mine.
Da, e ceva banal pentru mine.Îți tot zic asta de când am vorbit prima oară.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știu.

| Bogdan70001 a răspuns:

N-are nicio legatura

Orice barbat se va uita pe drum la o femeie cu sanii mari sau curul mare, este omenesc, chit ca o face mai subtil sau nu toti o fac.Cum si tu, reconaste, daca ai vedea o frumusete de baiat care are si patratele nu ai trage cu ochiul.
Femeia gandeste diferit de barbat si asta explica si de ce multe fete nu se uita la flme xxx, dar baietii o fac si o vor face toata viata accepta asta.Nu ai cum sa obligi un barbat sa nu se uite la filme pentru adulti cand vrea, asa ca nu te mai plange

Atat timp cat tu consideri ca relatia merge bine nu ai de ce sa-ti faci griji pentru ca asta insemna ca ii place personalitatea ta, daca fix pe tine te-a ales si nu o va risca pentru o femeie cu sanii mai mari ok?

Si apropo esti vai de capul tau daca ai ajuns sa-i umblii in istoric, asa ceva nu se face si eu sincer in locul lui m-as despartii de tine.Ce *** el ti-a umblat prin conversatii sau poze? Mai mult ca sigur nu, asa ca respectia in *** intimitatea altora.

Sincer, incearca sa nu mai fi atat de posesiva ca o sa ai de pierdut mult crede-ma. Daca banui ceva nu zic sa nu intervii, dar sa spui ca te-ar insela cu prima care ii iese in cale doar pentru ca s-a uitat la niste poze cu femei este patetic

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bogdan70001):

Nu este patetic deloc. Normal ca m-a ales pe mine, pentru ca alea cu sanii si fundul mare si pornstarurile nu se vor uita in veci la el, acum nu imi spune ca de veneau alea la el inaintea mea, el nu ar fi incercat si cu ele, sa fim seriosi.
Cum poti zice ca daca se uita la sanii mari si fundul mare, adica ca e atras de asa ceva(in conditiile in care eu nu am), nu va risca relatia pentru ele, daca lui alea ii plac? E destul de grav sa ii placa asa ceva, daca eu nu am. Ca si cum nu e multumit de mine, de felul in care arat eu, si cauta sani mai mari. Penibil oricum

| Mosotti a răspuns:

Faptul doar ca se uita nu e problema. E o diversitate vizuala pur si simplu, nu e vorba ca nu te iubeste, nu te-ar iubi daca s-ar duce la altele. Asa cum te uiti si pe strada la cineva. Nu e nici o problema, stai linistita. Si tu poti sa te uiti la 100 de barbati asa vizual, fiecare poate fi atractiv in felul lui, nu este doar unul, stai, faci sex doar cu unul. Ar fi culmea sa fim atrasi vizual doar de o singura persoana. Dovada e ca daca nu era iubitul asta, era altul care-ti placea la fel de mult.

Plus ca iubirea nu se leaga neaparat de sex, poti face si sex simplu fara sa ai ceva cu persoana aia, iubirea inseamna respect, intelegere, comunicare, atentie, ceva in comun macar ceva nu toate, sexul e o simpla placere si atat. Poti sa iubesti si sa nu faci sex, dar si sex simplu fara sa iubesti. Pana la urma si diversitatea ajuta sa nu se instaleze monotonia, dar sigur ca omu nu va face sex cu alea, doar se uita, nici nu prea ar avea cum sa faca.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti prea conservator tu. Chiar diversitatea vizuala poate alunga monotonia si ajuta si la relatie. Si la mancare poti manca pui zi de zi 3 ani? Mai te uiti si la cartofi prajiti dar nu inseamna ca vrei sa ii mananci. Plus ca pana la urma sexul simplu e sex, iubirea e iubire, sexul simplu nu are treaba cu respectul, intelegerea, iubirea, comunicarea, atentia, pasiuni si discutii macar cateva comune. Ce, cand te masturbezi iubesti? Si femeia si barbatul.

| mastadont a răspuns:

Părerea mea e că se uită la alte femei pentru că tu nu-i oferi tot ce își dorește în pat. Îți sugerez să discuți cu el despre acest subiect și să îl întrebi dacă are anumite fantezii pe care ar dori să le pună în practică. Dacă ești genul de femeie care preferă doar misionarul și îi e scârbă de oral și a nal atunci îl înțeleg. Diversificați lucrurile, poate că s-a plictisit de aceeași poziție și vrea să vadă ce fac și alții.
Sau poate caută modalități să te facă mai fericită în pat te-ai gândit la asta? poate face o cercetare asupra corpului feminin pentru a determina care sunt punctele în care te-ar excita mai mult. Așa sunteți voi femeile, vă faceți o părere despre un lucru, credeți cu tărie că partenerul vă înșeală de la cele mai mici semne și preferați să vă supărați și să vă închideți în voi înșivă. Când bărbatul își dă seama că ceva nu e în ordine cu voi și vă întreabă ce aveți ce răspundeți? Nimic dragule, totul e ok. DISCUTAȚI! Întreabă-l verde-n față de ce se uită? întreabă-l dacă e mulțumit de sex, întreabă-l dacă are fantezii pe care dorește să le puneți în practică. O să vezi că dacă discuți cu el lucrurile se vor schimba.