| Ingercazut a întrebat:

Am hirsutism. Ar trebui sa-i spun prietenului meu?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca nu a observat singur, spune-i.
Una din cauzele hirsutismului ar putea fi ovarul polichistic si, de aici, conditia de a avea un copil pe cale naturala e amenintata mult.
Probabil ca trebuie sa stie si el.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Daca relatia nu e avansata, nu cred ca e cazul. Provizoriu, baga cera depilatoare sau creme si pe termen lung, fuga la medic.

| wintermee11 a răspuns:

Da,corect din partea ta ar fi sa-i spui prietenului tau de aceasta tulburare a ta.Te vei simti oarecum mai bine, crede-ma! Numai bine si insanatosire grabnica.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Mi se pare mai important să mergi să faci controale medicale ca să fie determinate cauzele hirsutismului în cazul tău și ce se poate face pentru a se remedia măcar parțial situația.

| Ingercazut explică:

Suntem de 8 luni impreuna, dar este un pic o relatie la distanta. Ne vedem doar o data pe saptamana (pentru ca eu sunt cu liceul si el cu facultatea) in ultimul timp.nu poate fi vorba de copii, nu inca, pentru ca sunt minorahappy el are 19 ani. Si oricum inceputul nostru a fost timid, amandoi suntem romantici. Cred ca m-ar intelege daca i-as spune, dar va dati seama cum ma simt...nu e vina measad

| Ingercazut explică:

Suntem impreuna de 8 luni, dar nu am avansat foarte mult (sex in niciun caz, doar petting, cat de cat). Amandoi suntem un pic timizi si romantici, plus ca ne vedem doar o data pe saptamana pentru ca eu trebuie sa merg la liceu iar el la facultate.
Inca nu ma pot gandi la un copil, sunt minorabig grin(15 ani).
Daca i-as spune cred ca m-ar intelege, dar va dati seama cum ma simt eu...nu e vina mea ca am boala astasad
I-am zis doar ca am ceva, s-a gandit el ce, dar in afara de faptul ca e ceva hormonal, nu stie nimic...e posibil sa fi observat ceva, dar nu a bagat de seama.