| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna  hirsutism?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Cresterea excesiva a pilozitatii in zone unde nu sunt specifice unei femeil... burta, piept, mustata, spate etc, este cauzat de o dereglare hormonala... un nivel de tetosteron ridicat, trebuie mers la endocrinolog pentru tratament... intr-un an cu tratamentul corect se poate reduce pilozitatea la normal... sanatate...

| rael a răspuns:

Hirsutismul se refera la cresterea excesiva a parului la femei, in zone de corp caracteristice barbatilor, respectiv buza superioara, obraji si anterior de ureche in zona perciunilor.

| flori_8244 a răspuns:

CRESTEREA EXAGERATA, MAI ALES LA FEMEI, A PARULUI IN LOCURI UNDE NU AR TREBUI:FATA ETC.

| fryekid a răspuns:

Este un sindrom care provoaca cresterea abuziva in unele locuri a parului happy sa ma corecteze cineva