| Clwu_Claudia_1999 a întrebat:

Am mult de povestit! Sper sa nu va plictisesc!
De curand am intrat intr-o gsasca..si am inceput sa plac un baiat din gasca aia! Aproape in fiecare seara, gasca ma duce acasa, dar baiatul ala (Cristi)nu vine mereu ca iese tarziu!
Eu si cea mai buna prietena a mea mergem mereu inainte..si cand Cristi ramane mai in spate alearga mereu dupa noi sa fie el prezent,langa noi.Un alt baiat Pufi, l-a intrebat de mai multe ori cum "Cum ti se pare mah Claudia(adica eu)?, Si mi-a spus ca mereu evita intrebarea.Cand ne intalnim cu el o fata din grup spune mereu nu-i asa Cristi cai draguta Claudia..si intru in pamant de rusine!
Intrebarea mea este:
1)E posibil sa ma placa? Dar sa-i fie rusine sa-mi spuna pentru ca nu ne cunoastem foarte bine?
2)Cum pot afla daca ma place?
3)Voi credeti ca ma place? Dupa cat v-am povestit?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cand iesiti, separati-va un pic de gasca si lamuriti-va intre voi.

| Florenta16 a răspuns:

Haide sa o luam asa. Am trecut si eu prin ceva asemenator, si nu vreau sa dezamagesc, dar nu cred ca te place. Sau ar putea sa te placa si vrea sa iti demonstreze atunci cand nu esti si cu alte prietene in jur, deodata ce vine si el repede dupa tine. Si este posibil si rusinea, doar daca nu e un tupeist jegos. Incearca sa te scoti singura in evidenta cat timp tot iesiti, si poate poate, iti va spune, sau iti va da semne ca te place. Bafta multa. Roaga-l eventual sa te duca intr-o seara acasa!

| gabiunder a răspuns:

Din moment ce tovarasii vostri ii pun intrebarile astea probabil stiu ceva ce tu nu sti!winking

| Clwu_Claudia_1999 explică:

Nu e chiar asa usor sa-i spun! Puneti-va in locul meu! straight face

| DenisaBep a răspuns:

Ai putea sa mai astepti sa treaca un timp, iar daca continuati sa iesiti asa in gasca poate reuseste sa se infiripe ceva intre voi. Cum ai spus si tu, poate e prea devreme si el asteapta sa vada cum esti tu de fapt.
Nu-mi pot da seama daca te place sau nu, insa cred ca esti in atentia lui cu siguranta.
Mai asteapta putin si vezi poate ia el initiativa si face primul pas big grin Nu poti sa stii niciodata