| noname12344321 a întrebat:

Sall! Mie imi place de un baiat dar inca nu i-am zis. E mai mare ca mine cu un an. Mereu cand ne intalnim sau iesim cu gasca el evita sa vorbeasca cu mine dar cu ceilalti vorbeste. CU mine nu vorbeste dar el se uita insistent la mine,la fata mea, in ochii mei si imi zambeste mereu.Cred ca e mai timid.dar si eu sunt timida. Ce sa fac...Nu am curaj sa ii spun si daca ii spun ce va crede oare? funda!

Răspuns Câştigător
| AlinaEremiaFan a răspuns:

Sa nu ii spui niciodata unui baiat ca il placi! Pentru ca o sa te evite! Ivita-l la un suc sau la un film si dupa aceea, zic ca el o sa aiba curaj sa iti zica daca te place! Si daca nu spune nimic, atunci(doar un acceasta situatie) il intrebi ce crede despre tine si daca te place! Apoi, sunt 2 variante, dar sa speram ca la voi o sa fie varianta in care voi doi veti fi impreuna! Succes cu baiatu'!

2 răspunsuri:
| LittleB124 a răspuns:

Eu pur si simplu am stat si am vorbit vreo ora cu el fata in fata. Am vorbit despre tot si despre toate. La un moment dat m-a intrebat: „Si...ce-ti place la mine?" I-am spus: totul el a raspuns la fel! happy deci succes cu el :*:* si apropo te sfatuiesc sa faci si tu asta! Merge de minune (trebuie insa sa incepi tu conversatia, eu daca il lasam pe el nu mai eram impreuna si acum happy )