| ---droid-kid--- a întrebat:

cum pot scapa de fostul meu prieten? cand ies eu cu gasca ...vine si el... mie imi place de alt baiat, iar el pur si simplu ma sufocacrying
cu baiatul pe care il plac acum mereu glumesc, ne plimbam. facem jocuri de copii.nu am timp sa ma plictisesc...
insa celalalt nici macar nu tine la gluma si ma enerveaza rauhappy
sfaturi ceva:*?
v'am pupat!

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, explica-i frumos ca nu are de ce sa te streseze din moment ce nu mai sunteti impreuna, poarta o discutie serioasa cu el, pentru ca poate te iubeste mult din moment ce te sufoca, poate ar vrea sa fiti iar impreuna, dar daca tu placi pe altul atunci ar fi cazul ca el sa isi vada de viata lui.

| liz23 a răspuns:

Indiferenta totala, se va plictisi sa incerce. Cu cat spui ca nu mai suporti el poate interpreta ca inca te afecteaza prezenta lui. Concentreaza-te pe noua relatie si chiar daca il vezi, fa-te ca nici nu e acolo.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca tu ai zic ca e gata, pai e gata. Pentru tine el nu mai exista. De nu te mai oftici, nici el nu o sa mai vina dupa tine. Banuiesc ca ati avut o discutie face2face, da?
Spor!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa discuti cu el si sa îi spui adevarul, chiar daca e dureros. În viata sunt cupluri care daca nu mai merge ceva au puterea sa discute si pun capat relatiei, fara nici o problema. Prin acest fapt fiecare trebuie sa faca cum sa îi fie mai bine pentru a fi fericit.

| yuli10 a răspuns:

Nu mai iesi cu gasca. iesi doar cu noul prieten, cel cu care te simti bine. happy

| 1992 a răspuns:

Vorbeste cu el si spuneti oful, daca tie jena fi cu baiatul pe care il placi asa se va simti in puls si va renunta. bafta!

| utzuman2006 a răspuns:

Atata timp cat si fostul face parte din aceeasi gasca nu prea ai cum sa ii interzici sa fie in apropierea ta.
Oricum sunt convins ca tu esti totusi flatata de situatie si mai vrei sa ne spui si noua...rolling on the floor
Daca ai fi suficient de matura ai purta o discutie amicala cu fostul si l-ai face sa inteleaga, insa nu ii vei putea interzica sa nu se mai intalneasca cu gasca din care face si el parte.

| ---droid-kid--- explică:

Faza e ca am vb cu el si i'am explict dc nu mai merge relatia... dar nu intelege.nu vrea sa accepte astax-(

| ---droid-kid--- explică:

Yuli10
cum sa nu mai ies cu gasca? am iesit impreuna de atatia ani de zile(8) si acum sa nu mai ies cu ei din cauza unui mucos? nu

| ---droid-kid--- explică:

Softcristi:da happy
utzuman:am specificat ca am vb cu el si nu vrea sa inteleaga! citeste si apoi comenteaza. daca nu ai chef sa raspunzi nu raspunde.nu mai vb la misto k nu iti iesewinkingoricum spor la "reputatie pe spatele altora"
bye

| noname_3387 a răspuns:

Pai. daca e fostul` cum te sufok? adica. ce face?straight face
fa`l gelos q tipu de care iti place.si daca e destept te lasa in pace. daca e prostanac n`o sa incetezelaughing

| M.D.Eveline a răspuns:

Simplu si la obiect omoara-l, starne-l de gat

| sarda a răspuns:

Apai e simplu, si tupeista si spune-i in fata sa te lase, si daca se da la tine da-i una peste obraz si pleaca.Mie mi s-a intamplat si de aia stiu laughing).