| zone3 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! A nascut azi o prietena, si i-am promis ca maine merg s-o vad. Ce sa-i cupar? M-am gandit la flori si ciocolata. sau altceva ar fi mai potrivit?. micutului ce sa-i cumpar? sa-i duc maine ceva? sau cand vor merge acasa?

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
sa ii traiasca bebelusullove struck.
un buchet de flori si un ursulet e bine venit. apoi cand cand vine acasa, ii poti lua ceva pentru bebel..pampers/tot ce te lasa inima si bugetul..la spital mai bine o intrebi personal ce are voie si ce nu sa manance (fructe)
O zi frumoasa sa aihappy

Răspuns utilizator avertizat
| yekto a răspuns:

Nu imi dau seama dc toata lumea spune flori ca eu stiu ca pe mine nu m-a lasat doctorita sa-i dau florile sotiei ca poate da alergii la bebeu (fetita statea cu sotia in salon). fructele sunt f bune si niste pampers, servetele umede (de astea oricate ai avea tot mai ai nevoie laughing )

| BiuL a răspuns:

Cel mai bine e sa o suni si o intrebi sincer pe ea daca are nevoie de ceva, daca sa ii iei ceva. Florile sunt o idee buna mereu, deci cumpara-i iar cu ciocolata nu stiu, daca a nascut prin cezariana probabil nu are voie sa manance, iar micutului du-i ceva hainuta sau botosei.

| Fatamuntilor a răspuns:

Fructe si flori pentru mamica.
Belelusii folosesc cantitati industriale de pamperi, le-ar fi de folos parintilor.De asemenea i-ai putea cumpara produse de ingijire pentru bebe (sampone, pudre, creme...)Sunt seturi speciale de hainute.
Ideal ar fi sa mergi dupa ce vin acasa, dar ar fi bine sa telefonezi inainte deoarece bebelusii au un program stabilit si dorm mai tot timpul.

| h3r a răspuns:

Să fie sănătos, să se bucure de el!
De obicei cu „mancare", hăinuțe...se merge acasă!
E un gest frumos s-o vizitezi, ai putea să-i duci niște flori, ori ceva apă plată, suc natural... oricum îți este prietenă și îți permiți s-o întrebi dacă are nevoie de ceva!

| drogh a răspuns:

Deoarece debea a nascut, ii iei niste fructe, nu ciocolata pentru ca ii afecteaza laptele atunci cand ii da celui mic hrana. Iar lui, eventual o jucarie (o minge mica sau orice altceva), niste pampers, servetele umede si o suzeta-biberon.

| xtembix a răspuns:

Eu zic sa-i iei cateva iaurturi simple si fructe. Micutul e prea mic pentru a primi ceva. Si florile sunt o idee buna!

| R0co3 a răspuns:

Bună,

Micuţului cumpără-i o hainuță, iar mămicii xD fructe și un buchet de flori.

O zi bună,
Pa-pa

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Pt bebelus ceva o hainuta, iar ciocolata si florile merg.
Succes!

| pirij a răspuns:

Ciorapei din aia micuti, asa dulci is laughing si flori bine inteles

| GeOrGy9966 a răspuns:

Buna! La mamica poti sa ii cumperi niste fructe, flori, niste iaurturi si o ciocolata, iar la bebelus poti sa ii cumperi un body.