| KittyLoveBastet a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Am in clasa un baiat de care imi place. Am mai stat cu el o data, dar m-am despartit de el din cauza ca o fata careia ii placea de el si care tot imi spunea tot felul de minciuni (pe ea o cheama Elly). Acum 2-3 saptamani, baiatul s-a mutat in spatele meu. Intr-o joi am avut franceza iar profesoara nu a venit. Am stat si am vorbit, am ras iar pe la sfarsitul orei am inceput sa il sacai ca lui ii place de fata aia (Elly). El insista ca nu, iar inainte sa plecam a zis ca ii place de mine. Din pacate s-a mutat din nou in locul unde statea inainte. De atunci imi tot face cu ochiul, zambeste dar e timid si nu mai sta de vorba cu mine. Trebuie sa mentionez ca inainte eram cei mai buni prieteni. Ieri eu am lipsit de la scoala, iar colega mea a stat in banca cu el (sunt verisori) si cica in fiecare pauza vorbeau despre mine. El i-a spus ca vrea sa stea cu mine dar nu stie cum sa ma intrebe. Astazi din nou se poarta cum se purta inainte iar in drum spre casa m-a luat de mana si apoi a luat-o inainte si nu a mai vorbit cu mine. Nu ii plac fetele inistente si nici cele SeXy, ca sa zic asa. Ii plac fetele de gasca si care nu se dau in vant dupa saruturi. Ce sa fac? Sa ii arat ca vreau sa stau cu el sau sa il las pe el sa faca primul pas cand este pregatit? Dau funda.

P. S. Nu vreau sa spun varsta. Oricum sunt destul de mititica, dar pregatita.

Răspuns Câştigător
| SteauaNordului a răspuns:

Andreeadragutza22 nu mai "shtyy" sa scrii "romaneshte"?
Acum raspunsul pentru tine:
Fata e clar ca omul te place si nu vrea sa recunoasca asta, nici fata de el, nici fata de restul. Cel mai bine e sa ii propui tu sa va mutati impreuna. Sa il intrebi ce vrea de la viata ta. Nu uita ca sunteti copiii, nu stiti notiunea de respect al relatiei si ca o legatura cu un coleg de clasa nu e recomandata la varsta voastra. Se nasc vorbe rele, barfe, si indiscretie. Gandeste-te de 2x inainte.
Succes

2 răspunsuri:
| andreeadragutza22 a răspuns:

Pai asa vreau si eu sunt fata pai spuneii ntro zii in fata de ce e asa si el poate se va simti altfel cutine trebuie sa fii directa cu el ca daca se face ceva rau sad si pe urma pauza o sal pierzii sau el pe u deci spune-i in fata mereu ii mai bine happy si daca l-ai suaparta cu ceva zii orkum fundita? mersi

| Criss_2397 a răspuns:

Pai intr-o ora cand sunteti singuri ii trimiti un biletel ca si tie iti place de el si vrei sa stai de vorba cu el dupa ce citeste biletubig grin