| anonim_4396 a întrebat:

Am niste banuieli ca as fi adoptata. Cum aflu daca e adevarat? Exista vreo baza de date in care ma pot cauta? Nu vreau sa-mi intreb parintii pentru ca nu vreau sa-i ranesc...

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil ca este detinuta de "Autoritatea Nationala Pentru Protectia Familiei si a Drepturilor Copilului "cu sediul in Bucuresti bd. Magheru nr. 7, sectorul 1".

Tel: 021-315. 36. 33, 021-315. 36. 30, 021-310. 07. 89, 021-310. 07. 90; fax: 021-312. 74. 74.

| ikram a răspuns:

Eu zic sa-ti intrebi parintii, sa pui problema delicat, daca chiar ai date sigure ca ai putea fi adoptata (de unde ti-a venit ideea asta?). Nu cred ca s/ar simti raniti pentru ca ii intrebi, s-ar putea simti raniti daca nu i-ai mai baga in seama( dupa ce ca ei te-au crescut si te-eudcat si te-au uibit ca propirul lor copil) si le intoci spatele si te duci la parintii naturali.

Daca acele persoane te-au dat, e clar ca nu are rost sa-i cauti, ramai cu parintii tai pe care ii ai. (nu o sa fie ca in filmele americane, in care parintii naturali au fost fortati sa-si dea copilul sau chestii de astea).

In concluzie nu ai cum tu de capul tau sa afli daca esti adoptata sau nu, doar daca iti intrebi parintii.

identitate
| identitate a răspuns:

Datele adoptiilor sunt secrete.big grin Din cate stiu, se pot dezvalui informatiile doar cu acceptul parintilor adoptivi si naturali.
Vrei sa-ti cauti parintii naturali?! Nu merita! ITI GARANTEZ!