| Anonim240 a întrebat:

Am o cunoștință care a rămas însarcinată după 3 luni de relație, din greșeală. S-a mutat cu actualul ei iubit după aproximativ o lună de relație fără să îl cunoască înainte deloc (gen au inceput relatia direct de cand s au cunoscut)
Acum au nunta prin septembrie si trebuie sa nască in iulie. Ține legătura cu mine doar ca să merg la ea la nuntă, pentru că in urma cu doi ani m-a vorbit de rău și fix ceea ce a făcut ea acum, a spus de mine ( că m-am mutat cu iubitul meu dupa o luna si ca pot fi gravidă ), desi nu mă mutasem cu el si il cunoasteam de 2 ani la vremea aceea, iar copil nu urma să am, pentru că sunt conștientă și știu să iau deciziile in viață când e momentul cel mai potrivit.
Ce vreau să vă intreb, credeți că o asemenea căsnicie ar rezista în timp? Mai ales că nu au avut timp să se cunoască, acum se căsătoresc doar pentru că sunt nevoiți datorită copilului care a apărut deodată…

Răspuns Câştigător
| aledior123 a răspuns:

Hey!
Cred că o asemenea căsnicie nu poate dura mult, din moment ce persoanele respective nu sa-u cunoscut de dinainte.Foarte urat din partea cunoștinței că te-a vorbit de rău!

20 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O casnicie este buna, daca sotii invata sa se inteleaga intre ei, sa asculte calm parerea celuilalt si stiu sa se acomodeze, reciproc.

| darrio2007 a răspuns:

Este problema lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o importanta pentru nimeni daca casnicia aleia va rezista sau nu, iar tu nu ar trebui sa-ti bagi nasul in relatia ei, nici sa mergi la nunta ei daca te-a vorbit de rau.

Asta nu va fi niciodata prietenie adevarata intre voi doua si nu este cazul sa faci sacrificii pentru asemenea oameni, fiindca vei regreta toata viata.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poate ca da, poate ca ba. Iar asta cu se casatoresc ca sunt nevoiti... ce e timpenia asta medievala? Pot trai impreuna/avea copilul si fara sa fie casatoriti. No problem.

| Anonim240 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu vorbesc în cunoștință de cauză, ei cu gura lor mi-au spus că nu plănuiau nunta, dar o fac pentru că au copil…

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonim240):

Da, nu am zis ca nu ai spune adevarul, dar incerc sa inteleg logica lor. Sau lipsa lor de logica. Si ce daca au copil? Nunta = o gramada de stres si posibil minim financiar. Pentru... ce?

| StoicAnalysis a răspuns:

Si vrei sa iti barfesti cunostinta aici? Sau cam care ar fi ideea in toata povestirea asta? Adica practic ti-ai raspuns singura la intrebare prin faptul ca ai spus ca tu stii sa iei decizii in viata spre deosebire de ea. Daca esti sigura de aspectul asta, ce informatie care sa te ajute pe tine mai vrei de la noi?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Adica e fix treaba lor daca vor rezista sau nu in casnicie. Nu ar trebui sa te intereseze prea tare chestia asta, mai ales cand tu in constientul tau, stii exact raspunsul.

| Anonim240 explică (pentru StoicAnalysis):

Eu sunt doar curioasă dacă au mai existat asemenea relații care au rezistat… pentru ca mi se pare deplasat cum se grabesc unii oameni si am dat acest exemplu ca să inteleaga toti

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Anonim240):

Si mie mi se pare la fel de deplasat. Dar daca asa au ales ei sa faca lucrurile, aia e. Daca voiau sa faca dragoste neprotejat, trebuia sa se astepte la rezultatul asta. Daca voiau placere, existau solutii mai safe de a le satisface in 2024... E alegerea lor.

| ioana748 a răspuns:

Da,sunt relatii care au inceput brusc, s au maturizat pe parcurs, copilul a sudat familia si a durat o viata. Fiecare context este unic si nu trebuie sa existe comparatie intre situatii.
Toate cele bune,

| Lupică27 a răspuns:

Ce conteaza, Jan boxeaza!

| iulia0514 a răspuns:

Viața ei problema ei. Nu vad de ce te interesează pe tine ce face ea cu viata ei!

| Miruna333 a răspuns:

E posibil sa reziste, asta tine doar de ei. Sunt casnicii unde se cunosteau de 10 ani inainte de casatorie si tot nu a tinut.

| Madaxo97 a răspuns:

Daca rezistă sau nu, asta depinde de ei, dacă relația evoluează, dacă ajung sa se iubească, ar putea dura, nu are legătură de când se cunosc. Vei trai si vei vedea.
Dacă nu vrei sa te duci la nuntă pentru ca te-a vorbit de rau mai bine nu te duce, si rupe legătura cu ea, e alegerea ta, tu stii ce fel de persoana e

| andreiaurel232341 a răspuns:

Va urma divorț în maxim 5 ani.

| andreiaurel232341 a răspuns:

Pentru bărbat este căsătorie din obligație că a rămas ea gravidă.

| Miruna333 a răspuns (pentru andreiaurel232341):

Pentru ea crezi ca e de placere?

| Anonim240 explică (pentru Miruna333):

Ea așa spune. Se laudă