| asu33 a întrebat:

Am o fata in clasa,care-mi place de ea la nebunie sunt clasa a-VIII-a A, si sunt si rromi in clasa.Problema este ca eu sunt timid,cel mai timid din clasa,nu sunt slab la bataie si nici la invatatura sunt timid si fricos.
Sunt indragostit de ea din clasa a-III-a/IV-a,in timpul claselor acestea i-am dat o scrisoare de iubire(dragoste copilareasca),si ea de atunci nu mi-a mai dat niciun raspuns.
In plus fiindca sunt timid,alt baiat care e rrom se da la ea si incearca s-o faca iubita lui pentru....
Si eu nu stiu ce sa fac, mi-e frica ca o sa o pierd si nu o voi mai vedea.Sunt slab rau,mi-e frica si de ce parere au cei din clasa.
Sunt slab rau sad.
Mi-e frica ca ei sa nu-i placa de acel baiat,daca as avea curajul,as spune in fata clasei ca "este a mea si ca nimeni si nimenea nu o poate atinge cand sunt eu langa ea".
Sa incerc cu cadouri? Dar parerea colegilor.

Daca stie careva ce pot face, va rog mult ajutati-ma.
Si nu-mi spuneti s-o uit,n-am uitat-o din clasa a-III-a si sa incep s-o uit acum,mereu cand o vad cu altii mi se frange inima bucati si spun "mai bine renunt,n-am fata de o fata frumoasa ca ea".
Vorbeste cu mine,dar eu nu ma bag prea mult in seama cu restul clasei,dar bare cu ea.
Ma gandesc sa ma duc la sala sa fac ceva impresionant ca sa-i atrag atentia, ce ziceti?!
Funda cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Infraverde a răspuns:

Of, of, dragul meu. Cine stie mai bine ca tine ce-i in inimioara ta. Uite, sfatul meu de fata e ca daca o sa fii dragut si romantic cu ea o s-o cuceresti sigur! Fetele... spun ele ca le plac baietii rai dar se topesc cand cineva dulce le acorda atentie. Nu mai pune la suflet ce spun colegii. Timiditatea ta o sa dispara la un moment dat, dar acum nici nu trebuie! Poti sa ii cumperi Julietei tale ciocolata. Sau flori! Deschide-i usa, ofera-te sa ii tii geanta. Ia-i apararea daca cineva o necajeste. Si cel mai important, spune-i! Marturiseste-ti sentimentele si nu o sa te poata refuza. Asa frumos ai vorbit despre ea, ca daca nu erai indragostit, poate te-as fi vrut eu. happy Nu renunta, am prieteni care s-au cunoscut in generala si acum au relatii lungi si frumoase. Urmeaza sa se casatoreasca. Nu trebuie sa faci gesturi mari ca sa o cuceresti, ci lucri mici. Zambeste-i! Si nu bate apropouri. Nu-ti fie frica de parerea celorlalti. Eu cred ca o sa te admire daca o sa ai curajul sa incerci sa o cuceresti.

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Ia un trandafir rosu, si asteapt-o undeva (cand vine spre scoala, de exemplu, du-te in fata ei si spune-i tot ceea ce simti ).

| Radu284 a răspuns:

Wtf, nu trebuie sa-i faci cadouri si sa faci mare lucru special. Doar vorbeste cu ea, daca esti timid, pe facebook, etc. Vezi daca ii place sa vorbeasca cu tine sau nu.