| Misashi a întrebat:

As vrea sa ma ajutati. Mie imi place de un baiat din clasa (V). I-am spus sincer, dupa care el a zis ca ma place ca prietena. Nu mi-am dat sigur seama daca ascunde daca ma place sau nu ma place, pentru ca m-am gandit la raspunsul "te plac ca prietena" si am crezut ca poate ma place dar ii e frica sa-mi spuna. Dupa care, in ora, de fapt inainte sa intre profu, un baiat m-a strigat si mi-a zis ca a auzit de la baiatul pe care il plac ca ma place. Atunci am fost foarte fericita. Insa, in zilele urmatoare nu prea am mai deschis vreo discutie, decat in preajma colegilor, insa el continua sa se uite in timpul orei la mine, asa ca am inceput sa am mare grija cum ma imbrac si cum ma coafez, ca sa-l atrag. Dupa ce am vazut ca ma cam ignora, am hotarat sa spun clasei ca ne placem unul pe altul, ca sa nu ma mai ignore. Dar nu imi dau seama daca am facut bine sau nu, caci l-am indepartat. Ce sa fac? Nu stiu, sunt disperata, va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Lol, cum să spui aşa ceva când tu nu ai lămurit lucrurile cu el? trebuia să-l abordezi pe el să vorbeşti cu el să-l întrebi mai multe. Cum să spui aşa ceva în faţa clasei când e total neadevărat? Normal că l-ai îndepărtat. Mergi şi cere-ţi scuze faţă de el pentru ce ai spus. Aşa ar proceda un om normal. Baftă!

| Jony123 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa va concentrati la scoala mai ales in a 5 a ca e multa materie noua. Apoi sa stii ca nu ai facut bine ce ai facut, acum se poate sa fi fortat oleaca si sa isi recunoasaca sentimentele pentru tine daca le are... Pai baga-l si tu in seama ca na poate e timid oleaca cu fetel, demonstreazai ca il iubesti si te va place si eu, la calsa a 5 a e usor sa iti schimbi parerea despre o fata, de la o simpla amica la iubita... pentru ca inca sunteti copii, sper ca te-am ajutat, funda? plzz

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Am sa-ti dau niste sfaturi, foarte utile, din perspectiva mea, ca baiat.happy
Cand spui ca te aranjezi ca sa-l atragi, ai grija sa nu exagerezi. sa nu dai in vulgar. L-ar deranjahappy
Asta cum ca ai spus clasei, nu cred ca ai facut bine! nu puteai fi sigura de sentimentele lui.Trebuia sa te asiguri intai.Asta cred ca l-a deranjat foarte mult.
De obicei, baietilr (cand sunt mai mici/copii- ca in cazul tau), daca le spui ca ii placi, le faci inima sa bata. Pokemoni love struck. Eu cred ca te place si nu stie ce este mai bine.happy
Sper ca te-am ajutat>big grinbig grin

| madulici31 a răspuns:

Pai nu prea ai facut bine.adika parerea mea e ca nu trbuia sa reactionezi asa sa spui colegilor ceva fra ca el sa stie... poate asta la deranjat cel mai tare.big grin. vb cu el si spune-i ca iti pare rau

funda?batting eyelashes

| sebilica a răspuns:

Am gasit un site despre iphone apps si vreau sa stiu daca cineva a folosit acest site: http://www.bestappiphone.com