| pixie17 a întrebat:

Am o intrebare cam urgenta. Am o prietena care vroia sa ne plimbam mereu.Intr-o zi niste fete ne-au intrebat daca suntem prietene bune eu am raspuns ca da si ea ca de fapt "am fost". Apoi vroia sa ne plimbam si nu pot sa ma plimb la nesfarsit fiindca ma pictiseste, i-am raspuns ca mai tarziu atunci a plecat furioasa. A ajuns acasa la ea si a inceput sa scrie mesaje pe mess fetelor cum ca le-as fi vorbit pe la spate si asta nu imi sta in fire.Tot incercam sa vorbesc cu ea pe mess dar nu imi raspundea atunci am intrebat-o ce ai patit apoi mi-a spus ca ea nu vorbeste cu o persoana fara caracter am incetat sa discut cu ea. Apoi fetele carora le spunea minciuni mi-au zis ca ele sunt mult mai frumoase ca mine si ca nu isi ocupa timpul cu un nimic.Scuze pentru istorisire dar ce sa fac sa le raspund? Daca da cum?

Răspuns Câştigător
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Spunele ca frumusetea nu le ajuta la nimic daca ele nu isi dau seama ce minciuni cred de la 'asa zisa''prietena care te-a tradat. Tu nu merita sa le asculti si nu le da satisfactie.Lasale pe toate 3 sa creada ce vor si tu fa-ti prietene care a ste aprecieze si sa nu ''inghita orice ''. Bafta!

7 răspunsuri:
| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Spune-le exact cum s-a intamplat si daca nu te-or crede, e pierderea loroh go on si indeparteaz-o p mincinoasa pentru ca te va trage in jos pe viitor, dar nu-i vorbi urat sau chestii de genul, daca te intreaba ceva raspunzi fara rautate.

| Oliveoo a răspuns:

Daca tu stii ca nu esti vinovata explica-le si lor ce s-a intamplat si fi tu insati si o sa vezi ca adevarul mereu iese la iveala si atunci presupusa prietena sigur o sa iti ceara scuze pentru ca asta e un lucru foarte banal.

| xLemonish a răspuns:

Ai putea sa nu le bagi in seamawinking Dar daca ai o fire mai orgolioasa (asa ca mine) poti sa le zici ca nu iti pasa ce cred ele. Am si eu o prietena asa ca prietena ta sau fosta ta prietena si nu o bag in seama. Crede`ma ca te va ruga sa o ierti, iar tu poti sa-i zici ca daca se mai intampla nu o vei ierta. in legatura cu plimbarile zi`i ca nu esti pasionata si gasiti voi ceva care sa va placa amandurora. Funda`?

| Crysty1996 a răspuns:

Raspundei cu aceeasi moneda si cu fetele spune-le cand te intalnesti cu ele ceva dau fale o favoare sa vada ca nu-i adevarat Funda!

| asdfghjkldodo a răspuns:

Pffff asta nu e o prietena adevarata in primul rand si dupa mine asa as face i-as zice "prietenei mele" ca este o mincinoasa foarte mare si nu as mai vb cu ea iar celorlalte leas zice toata povestea cap coada si leas intreba cum ma cunosc ele pe mine si leas mai intreba daca eu as face asa ceva sau asa zisa te prietena si daca mar crede bine daca nu stiu ca e greu dar mai sunt fete sau prieteni pe lume de care de poti bucurawinking

| marcel_7822 a răspuns:

Parerea mea e ca nu ai nevoie sa le raspunzi nimic, ele au luat decizia lor despre tine, si daca tu pentru ele esti un nimic pai ele sunt ceva mai mult pentru tine? care sunt plusurile ce ti le aduc ele( prietenele ) in veata ta?

| lore22 a răspuns:

Pfff aici e o adevarata poveste.Am impresia ca acele fete te cam iau peste picior. daca e asa atunci nu le mai baga in seama si trateaza-le cu indiferenta.Prietenii adevarati iti apreciaza valorile si nu te isi bat joc de tine cu atat mai mult nu spun minciuni pe la spate.Ai grija, cu cat esti mai buna cu atat esti luata de proasta.Trateaza-le cu aceeasi moneda. daca ele se comporta urat cu tine fa-o si tu la fel nu au niciun drept sa isi bata joc de tine! take care!