| yama a întrebat:

O scurta poveste cu ce am patit iar la sfarsit intrebarea.
Acum vreo luna am inceput sa vorbesc cu cineva. Pana acu o saptamana nu era nimic intre noi (in afara distantei, vreo 200km).
Saptamana trecuta mi-a zis ca a inceput sa tina la mine, sentimentul era reciproc. Dupa aceea am inceput cu dulcegarii si chestii asemanatoare. Seara (vineri) mi-a spus ca are niste invitati si sa nu deranjez. Ok, nici o problema, se intelege. dupa ora 23:00 dau mesaj sa vad ce s-a intamplat de nu mai spune nimic, sun nu raspunde.
Sambata dimineata sun, raspunde la telefon, dar nu prea avea chef de vorba. Asa ca i-am lasat un sms in care cerea sa imi spuna de ce m-a ignorat seara.
Primesc un sms inapoi ca vezi domle a trimis 12 mesaje, si e suparat ca nu s-au trimis dar nu vroia sa ma deranjeze sa ma sune. Am cazut in plasa bineinteles. Dupa aceea a inceput o alta tura de dulcegarii.
Pe la 1jumate imi spune ca la 2:30 iese in oras si o sa imi dea mesaj cand o sa poata sa vorbeasca si nu stiu ce. Am zis OK nici o problema. La 2. 30 era inca pe mess si am intrebat ce s-a intamplat de nu a iesit afara. Mi-a spus ca s-a anulat si iese la 3. Am mai vorbit pana la 3 (a iesit la 4jumate de pe mess) si dupa aceea m-a ignorat pana pe la 8 seara cand mi-a dat un mesaj ceva de genul "am ajuns acasa, te caut eu cand pot".
Am inceput sa vorbim prin mesaje, nici o problema, totul bine si frumos. Bineinteles scuze din astea gen nu am avut timp sa dau mesaj cat am fost afara.
Duminica dimineata, a inceput totul bine si frumos, dulcegarii de la prima ora, pana pe la 2 dupa masa cand a spus ca are ceva treaba. Dupa aceea inca o tura de ignoranta de cateva ore. Seara cateva mesaje si incerca sa imi dea cu flit cat mai repede gen ca se baga la somn. Si ca ma suna Luni pe la 2-3.
Luni, am zis sa nu dau mesaj sau sun, sa vad daca chiar va suna dupa cum a spus. Bineinteles nu a sunat. Am sunat eu pe la 6 seara. Mi-a spus ca a avut treaba si ca nu poate sa vorbeasca acum. Dupa aceea nimic, nu telefon, nu mesaj, nimic.
Am incercat aseara sa aflu, mess, skype, mesaje, incercam sa sun, telefonul inchis. Nu raspundea la nimic.
Azi dimineata la fel, dau sa sun si inchide telefonul de tot.

Chiar nu stiu ce sa inteleg. Pe mess, la web si la telefon parea foarte real ce spunea, ca ma iubeste, ca tine la mine si alte din astea. Acum vad ca ma ignora complet.
E prea mult daca cer o simpla explicatie? Vreau doar sa stiu ce s-a intamplat de s-a schimbat in felul asta fata de mine.

23 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Se pare ca esti "sufletul lui pereche" numai pe messenger.
Trebuie sa realizezi ca are o viata a lui, live, in care nu tine sa te includa.
Ca sa-si inchida telefonul si sa nu te sune decat in conditii de maxima siguranta pentru el, se fereste de cineva cu care petrece multe ore.
Tu cam de cine crezi ca s-ar putea feri?
Regret ca te amarasc, dar e mai bine sa incetezi sa te nelinistesti pentru necunoscuti gasiti intamplator pe net, oricat de interesanti ar parea.
Iesi din casa, nu mai pandi messenger-ul, iesi cu prietenele, distreaza-te, fa o plimbare prin magazine, mancati o inghetata si uita-l!
Daca el a putut, poti si tu!
Si cauta un baiat din imediata ta apropiere, o mana calda care te imbratiseaza e de mii de ori mai buna decat o camera web!

| ioanalexandru a răspuns:

Buna!
ti/am lasat un mesaj privat, cu id/ul meu.
am avut si eu candva o relatie la distanta.si poate, te pot ajuta cumva

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

De unde stii ca nu are pe altcineva?

| yama explică (pentru ღჩօოჩօղყƙღ):

Pentru ca am zis sa merg pe incredere. Si asa mi-a dat de inteles.

| yama explică (pentru ღჩօოჩօղყƙღ):

Cat am incercat sa ma abtin de la plans. Acum plang in hohote. Nu vroiam asa ceva crying

| Ionutza2012 a răspuns:

Ar trebui sa-l crezi si pe el putin. Poate are niste probleme, ceva important. Si cum poate spune ca te iubelte daca nu te-a vazut deloc?

| yama explică (pentru Ionutza2012):

M-a vazut in poze. La web.

| yama explică:

Am verificat telefonul non stop sa vad daca l-a deschis. Cand l-a deschis am sunat si mi-a raspuns. Am vorbit despre cu totul si cu totul altceva. L-am intrebat printr-un sms, daca poate sa trimita macar un mesaj sa imi spuna de ce nu m-a sunat cand a citit mesajele mele sau macar sa raspunda printr-un sms. Au trecut 2 ore si nu am primit nici un mesajstraight face
Imi vine sa plang ca il iubesc atat de mult, dar el ma ignora.

| DraGutZUul a răspuns:

Stiu eu raspunsul:daca el iti zice ca te iubeste, iti spune cuvinte frumoase si tu chiar crezi asta, inseamna ca te place dar mai are si el nevoie de putin spatiu, gandeste-te putin.Mai are si el prieteni/e cu care sa vorbeasca sa iasa, dar tu esti ceea mai speciala pentru el. SPER CA TE-AM AJUTAT.BAFTA!

| yama explică (pentru DraGutZUul):

Tocmai, ca i-am acordat spatiu. Dar atata timp cat spui ca iubesti pe cineva nu lasi persoana aceea sa isi faca griji pentru tine si sa nu dai macar un mesaj toata ziua, sau sa ignori mesajele si telefoanele, sa inchizi telefonul cat te suna.

| DraGutZUul a răspuns (pentru yama):

Asa este dar daca vrei explicatii, vorbeste cu el fata in fata, nu prin mesaje sau prin alte chestii.Comunicati intre voi daca va iubiti.BAFTA

| yama explică (pentru DraGutZUul):

Suntem din orase diferite. Nu avem cum sa vorbim fata in fata.

| DraGutZUul a răspuns (pentru yama):

Daca sunteti din orase diferite nu prea aveti sanse la o relatie serioasa...

| yama explică (pentru DraGutZUul):

Probabil ca ai dreptate. Dar totusi, as vrea sa stiu ce s-a intamplat de ma ignora

| DraGutZUul a răspuns (pentru yama):

U cati ani ai? si unde stai u? si unde sta el?

| yama explică (pentru DraGutZUul):

Nu cred ca, conteaza varsta. Destul de departe. E o distanta de cam 300km

| DraGutZUul a răspuns (pentru DraGutZUul):

Uite aici id meu luci_fotbalistu_nr1, da-mi ADD si vorbimhappy

| yama explică (pentru DraGutZUul):

Ti-am dat add... dar vad ca degeaba. ca nu dai accept

| DraGutZUul a răspuns (pentru yama):

Scuze dar trebuie sa instalez din nou messu' ca nu stiu ce are. Dureaza doar cateva minhappy

| yama explică (pentru DraGutZUul):

Las-o balta. pana la urma nu stiu ce ai vrea sa vorbim

| elyiyk a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar cred ca are o "prietena reala" sad. Am patit si eu ceva de genul asta, numai ca stam in acelasi oras. M-a invitat la el, vb non-stop prin mesaje, la tel, pe mess, pana intr-o zi cand nu mai era asa de comunicativ. I-am cerut explicatii si intr-un tarziu am aflat ca mai umbla cu o fata... S-ar putea sa ai aceeasi problema.