| dragosx2002 a întrebat:

Am o întrebare: Copiii verișoarei mamei mele ce sunt pentru mine? Macar suntem neamuri?

Răspuns Câştigător
| mihaiwz98 a răspuns:

Sunt verisorii tai de gradul 2.Am si eu caz asemanator in familie si am fost invatat ce ti-am raspuns tie.

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sunt nepotii tai dupa o verisoara.Sigur ca sunteti neamuri. Poti verifica si prin ADN.

| mira a răspuns (pentru mira):

Am gresit.N-am fost atenta.Nu am retinut ca este vorba de verisoara mamei.Rectific:sunteti verisori de-al doilea.Rude continuati sa fiti dar ceva mai indepartate.

| Kenya a răspuns:

Verisori de gradul 2.

| IonuţR1995 a răspuns:

Verisori de gradul II sau III.

| ElenaSt2011 a răspuns:

Da, sunteti rude. Sunteti verisori de gradul doi, pentru ca mama ta si mama lor sunt verisori de gradul unu.

| CristinaDanciu a răspuns:

Într-un mod întepărtat sunt verişorii tăi.

| dragosx2002 explică:

De al doilea?

| dragosx2002 explică:

Mulțumesc!

| dragosx2002 explică:

Mulțumesc tuturor!

| Denisica-gabriela_Petrache_1977 a răspuns:

Ca mine laughing) de gradul 2

| Adelin_Ade_1996 a răspuns:

Sunt nepotii tai