| HakkunaMatatta a întrebat:

Am o intrebare mai ciudata. Tatal meu isi petrece mult timp la " birt ". Nu este un betiv sau altceva. Mama mea este mai mereu nervoasa din cauza asta. As vrea sa fac ceva si sa ii apropii mai mult pe parintii mei. Si as vrea sa imi tin tatal departe de bautura pentru. Ca stiu ca nu ii face bine... PS bunicul meu a murit din cauza bauturii si nu as vrea ca si tatal meu sa calce pe urmele lui. Va rog sa ma ajutati pentru ca eu nu mai am nicio putere sa mai fac ceva... FUNDA:*

2 răspunsuri:
| Sara67 a răspuns:

Petrece mai mult timp cu el, incearca sa jucati carti impreuna, o plimbare la zoo iesiti impreuna in aer liber, inventeaza activitati care l-ar distrage sa mai mearga la bar

| HakkunaMatatta explică (pentru Sara67):

O sa incerc. Mersi :*