| animequeen a întrebat:

Am o mare problema. Va rog sa ma ajutati ca sfaturi. Iubitul meu a renuntat la aproape toata vacanta lui ca sa mai stam si noi afara impreuna pana incepe scoala. Iar eu as vrea sa nu mai merg la tara pentru ca stau 2 saptamani si e mult ...nu pot sta atat de mult fara el. Le-am spus parintilor ca nu mai vreau sa merg dar ei ma obliga. Ce sa fac? Nu vreau sa merg crying fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| noi3 a răspuns:

Recent am citit o chestie interesanta...
"Adu-ti aminte ca cea mai buna relatie este atunci cand dragostea pentru fiecare este mai mare decat nevoia pentru fiecare."
gandeste-te ce vei simti pentru el dupa ce nu l-ai mai vazut o saptamana [e ok sa negociezi cu parintii].

incearca. poate fi o experienta interesanta.

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Spunele ca vrei sa mergi dar mai putin pentru ca acolo te plictisesti si vrei sa stai aici si pr tai. cu pr tau poti vb l telefonhappy

| Vanne a răspuns:

Pai cel mai bine este ca sa le zici parintilor sa te lase sa stai doar o saptamana acolo la tara, sau daca nu merge zi ca esti fata mare si ca poti lua toate deciziile singura. Daca nici asta nu merge eu nu mai am alte idei.

| LuLu_5521 a răspuns:

La tara nu mergi in fiecare zi. si plus la asta trebuie sa-ti mai vizitezi si bunicii pentru ca nici ei nu sunt vesnici.dar cu iubitul tau presupun ca si asa te vezi in fiecare zi si te vei mai vedea.

| dJJoker a răspuns:

1fugi de acasa cu elbig grin
2spunele parintylor despre el, eu asa am facut(cu iubita)big grin