| superpissy40 a întrebat:

Am o mica intrebare.Eu am 16 ani, iar prietenul meu 18 ani(fara cateva zile) si suntem impreuna de 5 luni si cateva zile si pe zi ce trece ne iubim din ce in ce mai mult.Revenind...vreau sa fim toata viata impreuna, credeti ca ar fi posibil? El mi-a spus ca daca doamne fereste ne-am desparti mi-a zis ca prefera sa stea toata viata singur si sa nu mai accepte alta fata in viata lui, si eu cred ca as face la fel ca el. Avem incredere deplina unul in altul, suntem sinceri si ne spunem absolut orice.Ati intalnit in viata reala un cuplu care s-a cunoscut din liceu si ambii au ramas impreuna toata viata? Spre exemplu, eu cunosc un astfel de caz. Daca l-as pierde nu mi-as mai reveni niciodata(si el imi spune exact la fel ca mine).Ce parere aveti? Funda :3

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O nebunie adolescentina, o sa iti treaca repede

| KamaSutra a răspuns:

Se poate,de ce nu?
Vă doresc tot binele din lume și să fie exact așa cum vreți voi, fiindcă nimic nu e mai frumos decât să iubești și mai ales să iubești o singură persoană toată viața.
Nu cunosc cazuri din păcate dar sper ca voi să fiți primul astfel de caz pe care îl cunosc happy
La cum sunt adolescenții din ziua de azi, mai rar aproape inexistent un astfel de caz.
Dar din nou, vă doresc tot binele, toată fericirea și să fie exact cum vreți voi happy :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am auzit de cupluri de genul pentru ca dupa liceu vine facultate si acolo fiecare cunoastei pe altul / alta si asa va despartiti.

| BlackBi a răspuns:

Cazurile de genul sunt foarte rare, cunosc pe cineva care el a crescut practic fata pe care o iubea, el avea 20 si ea 15, si el a crescut-o. Si s-au casatorit, de copii nu stiu nimic. Sunt intamplari de asta dar sunt foarte rare, stii ca se zice ca dragostea dreaza 3 ani. De ce? In viata noastra apar evenimente noi, persoane noi, mutari, certuri. ca eh nu totul e roz. Apar de asemenea momente de gelozie, cred ca ai trecut prin asta. Si daca nu ai trecut, nu fi geloasa sau daca devii geloasa, fi geloasa cu cap si nu fa crize, sau vreo prostie sa o tunzi cheala pe aia sau ce iti mai trece prin cap. Baietii isi dau seama cand prietena lor e geloasa, asta arata ca ea chiar il iubeste si invers. La faza cu daca ne despartim nu o sa mai ai pe nimeni niciodata, asa gandesti acum dar. Peste cativa ani vei realiza ca singuratatea nu este buna, si ca ai nevoie de un suflet cald langa tine. Probabil el este prima ta dragoste, si stiu ce simti ..eu nu am ptut avea baiatul pe care l-am iubit de mica. Asa a fost sa fie, dar am mers mai departe. Daca tu si el va iubiti, si aveti incredere. da ceea ce iti doresti se poate indeplini. Sa fii cu el mereu. Oricum, tu esti mica deci intr-un fel el te va creste :3 esti micuta lui. O copila iubeste cu adevarat, caci ea iubeste cu sufletul nu cu corpul. Deci sa va tina, sa nu va certati. Dar stii ca impacarile sunt cele mai dulci si eheh :3 ^^