| mary_3061 a întrebat:

Am o nepotica care a luat paduchi de la scoala cum o pot scapa de iei, am incercat tot ce este in farmacie funda

10 răspunsuri:
| UPSsss a răspuns:

Am auzit de un tampon de vata imbibat in spirt medicinal pus in mijocul capului dar nu am incercat aceasta metoda...succes

| JasonMcCann a răspuns:

Este o reclama cu un spray, am impresia, nu stiu cum se numeste dar fii si tu atenta la tv si poate o sa mearga daca incerci

| jadir a răspuns:

Apa cu otet si sare, petrol si nu stiu vezi la farmacie un alt produs pe care inca nu l-ai incercat, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce-i poti face este sa o razi in cap si sa o dai cu ceva produse pana paduchi dispar si parul creste. alta solutie nu estestraight face te pupic si succes:*

| sylar2007 a răspuns:

Cu gaz, intodeauna merge din ce am auzit

| Florin6326 a răspuns:

Incearca vechea metoda cu gaz lampant(nu stiu daca se mai gaseste).

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.
Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului
Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.
Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.
Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.

| EuCeaANiumanui a răspuns:

Poti incerca o metoma mai veche sa o cureti tu big grinFunda te rog:*Succes

| Thandi a răspuns:

Solutie incercata pe propria-mi piele. lucrez in mediu defavorizat si capat tot timpul: naturale: maioneza lasata in cap 1 ora si spalata
sau
produse: sampon dr soleil-ieftin si bun, paranix(e nou nu l-am incercatlaughing.
pentru a evita reparazitarea amesteca intr-o sticla de parfum apa cu aroma de rozmarin si dimineata pulverizeaza-i un pic pe par, paduchii se feresc de mirosurile puternice, insa prefera locurile curate...succes

| diiidi a răspuns:

Si eu am avut in clasa o colega care a avut aceeasi problema, si au venit cei de la cabinetul medical al scolii, si au luat`o acolo si au spalat`o cu gaz pe cap :-s. si i`a trecut.acum e ok.