| anonim_4396 a întrebat:

Am o "poveste" si am nevoie de un sfat... daca vi se pare mult de citit nu trebuie sa va obositi, am nevoie doar de un mic sfat... faza este următoarea... am 16 ani, sunt mutata in Germania de aproximativ 6 luni, dar iubitul meu este din România din același oras ca si mine (el are 18 ani jumate si suntem impreuna de 10 luni)... el ma iubește foarte mult, mereu mi.a fost alături, a ramas langa mine si la bine si la rau, ma iertat, pe scurt mi.a demonstrat cu adevarat ca ma iubeste si si eu il iubesc enorm... desi aceste 6 luni nu ne.am vazut decat pe Messenger, noi vb la telefon in fiecare zi, prin mesaje, mereu ne spunem totul, si în vara mi.a spus ca daca va fi tata de acord cu el (pentru ca mama deja este), el ma va cere si de sotie si asa, sa ramanem impreuna toata viata... desi stiu ca el nu ma inseala si nu vorbeste cu altele... eu nu stiu de ce am inceput sa vorbesc cu 'o ruda', defapt nu suntem deloc rude...( verisoara mea, mai îndepărtată, are un iubi, t in curand vor face nunta, iar eu vb cu fratele iubitului ei ...complicata treaba, dar nu e important )... ei bine... el are 28 de ani, dar arata ca unul de 19, el se da la mine, mereu ma îmbrățișeaza, cand ma prinde singura incearca sa ma sarute si sa puna mana pe mine... si am început de vreo luna, aproape doua sa vb cu el pe Wapp (fara să stie cineva, doar eu si el stim)... si recunosc ca si eu incep sa il plac si incep sa ii accept 'avansurile'...
Nu prea stiu ce sa fac... pe care sa aleg sau ce sa fac, nu imi place sa "joc la doua capete"... pe cine ar trebui sa aleg? L.as alege pe iubitul meu, il cunosc de mult si stiu ca el si.ar da si viata pentru mine... pe langa celălalt care ma tine doar asa sa aiba la cine sa se deie si asa, dar cum sa ii spun? Stiu ca si el ma place putin si si eu, dar el e altfel are alta mentalitate nu ne prea potrivim...
Un micuț sfat? Cu cine sa raman? Si cum sa ii spun celuilalt fără sa ae supere? Orice! Dar va rog fara bataie de joc..

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
Îl alegi pe băiatul care şi-ar da și viața pentru tine, băiatul pe care îl iubești, băiatul care este de o vârstă apropiată cu tine, băiatul pe care îl cunoști foarte bine, băiatul care ți-a fost la bine și la rău, băiatul care te iubește și ți-a demonstrat asta, băiatul cu care vorbești despre orice și are gânduri mărețe cu tine.
Este foarte simplu, îi spui tipului de 28 de ani că ai o relație și nu vrei să mai continui acest joc de rahat,te poți exprima și altfel, bineînțeles.
Continuând cu acest joculeț,dai dovadă de neseriozitate și gândește-te, îl lași pe băiatul ăla care a fost atent cu tine și te iubește, cu ochii în soare, iar mai apoi o să vezi cum o să te lase și pe tine tipul la fel pentru că roata se întoarce,întotdeauna.
După ce îl respingi și devii indiferentă față de el, o să se sature și nu va mai încerca.
Nu are de ce să se supere, este complet normal ceea ce faci adică să îl respingi dar fă-o până nu este prea târziu, nu ești prima nici ultima persoană care face asta.
Nu te juca cu ei, ia decizia corectă, nimănui nu îi place să fie dus cu zăhărelul.
Dacă va afla prietenul tău, va fi distrus complet, având în vedere că te iubește și nu cred că ai mai avea curajul să-l privești în ochi.
Succes!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Alege baiatul pe care il placi mai mult, deci mereu ratiunea se lupta cu sentimentele noastre eu spun sa alegi mijlocul, acel barbat care te face fericita cand te gandesti la el, cel pe care il ai mereu in mintea ta, care il visezi, pentru care ai plange, mereu iubim pe cineva mai mult

| raluk27 a răspuns:

1. Tipul care se da la tine stie ca ai un prieten în România?
2. Presupunand ca il alegi pe cel din tara, il accepta tatal tau, te cere de nevasta si dupa? Se muta in Germania cu tine sau te întorci tu in Romania.
3. Cine iti ofera mai multa liniște și stabilitate?

| AliGab a răspuns:

"Nu prea stiu ce sa fac... pe care sa aleg sau ce sa fac, nu imi place sa "joc la doua capete"... pe cine ar trebui sa aleg? L.as alege pe iubitul meu, il cunosc de mult si stiu ca el si.ar da si viata pentru mine... pe langa celălalt care ma tine doar asa sa aiba la cine sa se dea si asa, dar cum sa ii spun? Stiu ca si el ma place putin si si eu, dar el e altfel are alta mentalitate nu ne prea potrivim... " - cred ca deja ti-ai raspuns singurica. Lasa-l pe "nenea" ca nu-i de tine.

| RalucaRallu15 a răspuns:

Mulțumesc mult tuturor... cred ca stiu ce sa aleg :* va pup