| Angelicamaria100 a întrebat:

Buna,ma puteti ajuta cu un sfat, va rog? Eu si iubitul meu suntem impreuna de 3 ani. Dupa aproximativ 2 ani ne-am mutat impreuna la parintii lui. La inceput, dupa ce ne-am mutat, era totul frumos, mergeam impreuna peste tot( ne petreceam tot timpul impreuna). Dar dupa aproximativ 12 luni a inceput sa se schimbe. Nu mai mergeam impreuna chiar mereu. Doar uneori, dar dupa un timp pleca mereu singur. Si de cand pleaca singur a inceput sa miroase a fum de tigara (adica respiratia) si cand il intreb daca s-a apucat de fumat inventeaza scuze, ba ca a fumat cineva langa el, ca a stat intr-un loc unde sa fumat. Si s-a indepartat f mult de mine inainte ne spuneam tot dar de la un timp el nu imi mai povesteste nimic, nici unde pleaca. ( cica ce trebuie sa stiu eu tot). Nu stiu ce sa fac.

19 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Simplu: îți iei jucăriile și te-ntorci frumos acasă. Dacă omu' ăsta nu știe să aprecieze ce are, nu merită să mai pierzi vremea cu el.

| Emilian65 a răspuns:

Aceasta atitudine a lui din ultima perioada ascunde faptul ca nu mai are prea multa atractie fata de tine. Incearca si vorbeste care sunt cauzele lipsei de atractie a lui fata de sine si vedeti cum reveniti la relatiile de la inceput.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Stii foarte bine ce sa faci: ii spui pa si pleci cu altul. E chiar simplu. Problema este ca tu vrei sa auzi alt raspuns. Si acesta nu exista.

Uita-te la rece: din ce in ce mai rau. Se pare ca in cazul tau focul s-a terminat. Ciorba s-a racit sad

Sa o incalzesti din nou, e lipsit de sens.

Acum ca stii ce a fost frumos, mergi mai departe. Si in earca ca urmatoarea relatie sa fie mai frumoasa si sa ai parte in ea de chestii de care nu te-ai bucurat in actuala.

| kandaraki a răspuns:

Vorbesti deschis cu el si ii zici ce te deranjeaza - comunicarea in cuplu - iata ce trebuie sa fie. Mereu cand ceva te feranjeaza ii zici calm, doar discutand veti rezolva intre voi. Ce tine de situatia ta, probabil ca s-a plictisit de tine, e monotonie in relatia voastra, de asta si face aceste lucruri pe ascuns!

| Angelicamaria100 explică (pentru kandaraki):

Probabil ca intervenit monotonia intre noi. Si stiu care e cauza.noi stam cu parintii lui si nu stiu cum sa zic eu nu pot sa ma desfasor cum simt adica sa fac ce vreau eu, mai ales in ultima perioada nici nu am avut relatii intime.dar momentant nu avem posibilitati financiare pentru a ne cumpara o casa

| kandaraki a răspuns (pentru Angelicamaria100):

Pai daca veti continua in asa mod, la sigur te va parasi, ceva trebuie de schimbat, vorbeste cu el, explica-i situatia data, vezi ce zice, ce propune, puteti sta la gazda, cand intervine monotonia in cuplu e rau de tot, se poate finaliza relatia in acel moment. Mie daca nu mi-ar fi interesant cu dra de alaturi, mai bine m-as desparti de ea decat in asa situatie ca voi sa fiu

| amyleemuffly03 a răspuns:

Ceartal... si fal sa inteleaga ce nu iti place la el, daca nu o faci acum dupa va fi prea tarziu pentru ca va face ce vrea el

| CiocanN a răspuns:

Nu fumatul este o problema!
cere-i sa aveti o discutie serioasa, zii tot ce te deranjeaza, ce nu-ti convine si ce ai pe suflet(nu uita de exemple) zii ce simti tu si cere-i sa-ti zica ce simte el. Dupa ce ai primit raspunsurile poti avea un verdict clar. Ori terminati relatia, ori o continuati si incercati sa SCHIMBATI anumite lucruri. pentru ca problema poate fi la el, dar si la tine. O discutie intre 4 ochi ar fi cea mai indicata dupa parerea mea.

| Angelicamaria100 explică (pentru CiocanN):

Nu e fumatul o problema dar nu inteleg de ce nu recunoaste

| CiocanN a răspuns (pentru Angelicamaria100):

Asta întreabă.l în discuția propusa

| Angelicamaria100 explică (pentru CiocanN):

L.am intrebat de f multe ori dar raspunsul lui e ca nu fumeaza i-am spus ca nu mar deranja numai sa recunoasca dar nu vrea sa recunoasca nu stiu de ce

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Angelicamaria100):

Poate ca fata cu care sta fumeaza...te-ai gandit la asta?

| Angelicamaria100 explică (pentru Giulia97Anna):

Dar nu cred ca se transmite mirosul prin sarut

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Angelicamaria100):

Pff! Tu nu ai stat chiar niciodata langa o persoana care fuma si dupa cand pleci acasa sa constati sa mirosi a fum de tigara? Am avut un fost iubit care fuma deci stiu ce zic.Si cel putin cand mergeam in vizita la cineva si persoana respectiva fuma trebuia sa ma astept ca atunci cand voi ajunge acasa ca voi parul hainele imi miros a tutun.

| Angelicamaria100 explică (pentru Giulia97Anna):

Pai tocmai asta e el spune ca a fost cu cineva care fuma.dar lui ii miroase respiratia ca si cum fumeaza. Acuma intelegi

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Angelicamaria100):

Da...Fara suparare dar iubitul tau e cam bizar.De parca il omoara cineva ca el fumeaza.

| Angelicamaria100 explică (pentru Giulia97Anna):

Stiu, nici eu nu inteleg de ce nu vrea sa recunoasca.dar ar fi ceva legat de inselat as mai zice de ce nu vrea sa recunoasca. Dar legat de fumat nu stiu ce motiv are. Iam si spus ca nu sunt de acord sa fumeze dar as accepta numai sa recunosca

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Angelicamaria100):

Eu stiu... Oricum ceva cu siguranta este in neregula cu el. Daca nici sa vorbeasca cu tine despre fumat...de parca il omoara cineva.

| RazvanChituc99 a răspuns:

Cine stie poate are o alta fata :'(