| Dizzydizz a întrebat:

Am o "prietena". De la un timp imi da indiferenta.Am stat in acelasi oras, in aceeasi clasa, aceeasi banca.S-a mutat in alt oras, s-a angajat.Si spune mereu ca nu are timp sa vorbeasca cu mine.Lucreaza 2 zile da, 2 nu.Mi se pare absurd.Aceeasi scuza mereu.Cand vine acasa, inainte cu 2, 3 zile ma suna,isi face grij pentru mine,la fel si cand pleaca. Apoi gata,se taie firul.

Cand ii atrag atentia ca nu rasp la tel cand o sun sau ca de ce nu suna si ea, imi zice sa nu mai fiu asa suparacioasa.

Cum sa procedez? A fost cea mai buna prietena, ma simt cel mai bine vorbnd cu ea si cand ne intalnim pare ca, chiar o intereseaza problema mele.

Nu as vrea sa ne distantam, dar nici asa nu mai suport

Răspuns Câştigător
| Answer17 a răspuns:

Atunci nu te merita! daca a inceput sa te tina la distanta inseamna ca nu merita sa o mai "deranjezi" asteapta cate-va saptamani sa te sune ea si daca nu o face vei sti ca nu mai ai de ce sa lupti pentru aceasta prietenie daca doar tu esti interesata. bafta si nu iti face griji, iti vei gasi o alta cea mai buna prietena care sa o inlocuiasca.

2 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Nu merită să-ţi fie prietenă.

| ioniutza a răspuns:

Chiar nu merita sa te tii numai tu dupa ea. daca ea nu vrea sa vorbeasca cu tine lasa sa treaca putin timp