| robertshadow a întrebat:

Povestea mea e urmatoarea stau sau cel putin asta mai cred cu o fata care are un caracter foarte dificil, se supara din orice.Saptamana trecuta nu a mai vorbit cu mine 5 zile fara sa dea nimic,nici un msj nici sa raspunda la telefon,intr-un final ne-am impacat vazand-o pe facebook,am intrat eu pe ea.

Acum iar s-a suparat dintr-un motiv minor si nu mai vorbeste cu mine de marti,i-am dat mesaje,am sunat-o nimic, Pana la urma mi-am luat inima in dinti si am sunat-o pe prietena ei cea mai buna si mi-a dat dreptate asta e caracterul ei.nu am ce sa-i fac cu privire k e foarte suparacioasa, De data asta nu mai mi-a dat mici un mesaj de despartire, deci nu stiu ce vrea.AM incercat sa o sun sa-i zic sa rasp la tel,sa intre pe mess, nimic,

prietena ei mi-a spus ca daca vreau sa vorbeasca cu ea sa o intrebe daca mai vrea sa continuam.o iubesc foarte mult insa sunt dezamagit de atitudinea ei nu a invatat mimic si am avut atatea discutii, Saptamana trecuta n-a vorbit 5 zile iar acum iar s-a suparat ca in timp ce vorbeam la telefon m-a sunat un prieten si i-am zis ca o sun in 5 min, ea cand o suna cineva nu ma supar.Nu mai imi da nici un semn de 3 zile.

Intrebarea e daca ar fi bine sa o las pe prietena ei sa vorbeasca cu ea sa o intrebe daca mai vrea sa fie cu mine,sa-i spuna practic cateva din ce as putea sa-i spun eu, as prefera sa i le fi spus eu dar daca nu dau de ea deloc as zice sa o las pe prietena ei, relatia e de vreo 4 luni credeti-ma ca am obosit sa ma tot rog,e absurd sa nu ii dai nici un semn persoanei iubite,sa nu-i rasp la tel,se cearta din orice nu o mai inteleg,referitor la prietena ce parere aveti alta solutie nu am,ii spun sa o intrebe pentru mine, k altfel daca nu rasp la tel, pe facebook nu stiu daca mai intra k duminica pleaca si nu mai are acces? multumesc

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Eu cred ca voi nu aveti ce cauta impreuna. Tu poate ai mai multe sanse la prietena ei. Ceea ce ai de spus cuiva, ii spui in fata, nu folosesti prieteni, vecini etc. Scrisoarea aste urmatoarea optiune.

| Cosmin1I a răspuns:

Tocmai m-am uitat la alte intrebari puse de tine si sunt despre aceeasi chestie.In primul rand fata cu care ai fost sigur a intalnit un alt baiat si din frica refuza sa iti spuna asta.Din partea mea sincer este o nesimtita si tu esti cu capul in nori ca nu intelegi ca pentru ea tu numai existi.

| December a răspuns:

Nu mai sta frate dupa ea. Mai sunt si altele.

| zubby05 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rautacioasa sau tu sa te simti prost, dar din tot ce ai scris reiese ca pe ea pur si simplu nu o mai intereseaza de tine. Daca tu o placi atat de mult poti sa vorbesti cu prietena ei sa ii spui sa vorbeasca cu ea. Incearca sa afli ce are in cap sau daca place sau chiar are pe altcineva. BAfta!

PS: Eu zic sa nu stai atat dupa ea, Capu' sus, daca ea este dificila poti sa fi si tu mai dificil decat ea. Pur si simplu nu o mai cauta ( la telefon, pe mess, facebook) daca mai simte ceva pentru tine o sa incerce ea sa te caute pentru un raspuns in legatura cu relatia voastra:p

| robertshadow explică (pentru zubby05):

Daca nu o mai interesa nu se impaca cu mine dupa ce nu a mai vorbit 5 zile pe un motiv numai de ea stiut, am incercat sa o intreb, nu vorbeste cu mine, mi-a spus sa nu mai vorbim despre asta, p urma s-a suparat iar si iar nu mai da nici un semn...am ignorat-o 3 zile, nu merge nici cu ignoratul.

| zubby05 a răspuns (pentru robertshadow):

Off... fata asta este complicatasad, Numai ea stie ce are in suflet

| SlenderO a răspuns:

Am inteles perfect, prietena ta e ceva gen, te superi azi si maine parca nu s-a intamplat nimic.Dai timp sa se gandeasca.
Lasa-te in voia timpului

| robertshadow explică (pentru SlenderO):

Cat sa ma mai las, m-am lasat de atatea ori, nu e greu sa-ti dea macar un mesaj, iar asta nu s-a intamplat o data si de mai multe ori.

| ioanamaria2001 a răspuns:

Pai, cred ca nu ar trebui sa o folosesti pe prietena ei drept mesager. inteleg ca esti suparat si obosit sa te rogi dupa ea, dar uite un sfat : nu te mai ruga!
Daca faci cum ea vrea sa faci, adica sa fi la dispozitia ta oricand sai faci, toate mofturile, o sa se obisnuiasca si atunci o sa inceapa problemele mari.
Incearca sa schimbi rolul. N-o te mai ruga de ea ca no sa obtii nimic, no mai baga in seama, si lasate tu rugat.
Asa este persoana ei, dar poate incearca sa-ti spuna ceva. Poate ca vrea sa fi mai romantic, mai atent. Sunt sigura ca ea este foarte sensibila, si ca te iubesteb atat de mult incat vrea toata atentia.

| robertshadow explică (pentru ioanamaria2001):

Fii atenta exact asta am incercat:am incercat si asa sa fiu mereu aproape de ea sa ma rog de ea sa-i acord atentie, am incercat sa fiu si mai distant.Se supara din motive minore gen cele de mai sus, i-am spus sa nu se mai certe cu mine din motive din astea dar nimic, o sa-i spun prietenei ei sa vorbeasca cu ea, nu mai pot sta asa, in ultimele doua saptamani n-am vorbit decat de 3 ori cu ea, nu mai suport, vreau sa stiu daca mai continuam sau nu,

| LuckySe7en a răspuns:

Salut!

Eu zic sa lasati timpul sa faca ceea ce este mai bine pentru voi doi. Poate se simte "sufocata". Dai putin timpwinking

| robertshadow explică (pentru LuckySe7en):

Poi sa spuna ceva frate,cum e posibil sa tii la o persoana si sa nu-i dai macar un msj,am avut atea discutii cu ea, i-am zis cand o deranjeaza ceva sa-mi spuna nu sa ma ignore cu zilele, nu mai suport, am lasat-o de multe ori asa fara sa-i zic nimic, nu e greu sa dea macar un mesaj.

| LuckySe7en a răspuns (pentru robertshadow):

Aha. Am inteles acum. Din pacate ai doua variante, depinde care vrei sa o aplici:
1) Ori astepti sa-ti vorbeasca si sa suferi incontinuu (nerecomandat)
2) Ori trimiti o barfa ca ai alta prietena, sa devina geloasa, priveste`i reactia (Daca nu vrea sa te mai bage in seama, inseamna ca ea nu este ceea ce cauti tu:*
Sper ca te-am ajutatbig grin