| Ninaa a întrebat:

Am o prietena vecina de 20 de ani, care are un copil de 2 luni.
Ii da lapte praf, nu-l alapteaza deoarece are laptele "tulbure" sau nu stiu cum se spune si se ineaca copilul. Pe ea o dor sanii deoarece copilul nu suge si se teme sa nu aibe furia laptelui de aceea sotul ei ii suge mameloanele ca sa nu o doara si sa nu se coaguleze laptele.
Acesta a plecat in strainatate iar ea cheama un vecin sa faca acea treaba. Vi se pare normal, ce ar trebui sa faca in cazul asta?

20 răspunsuri:
| andrey663 a răspuns:

Cum sa cheme un vecin sa ii suga?laughingrolling on the floor)))). Poate sa se duca la un control la medic unde ii va scoate laptele in plus

| misticals19 a răspuns:

Nu e normal sa faca asa ceva. cel mai probabil prietena ta e curva. dar am si eu o intrebare de ce te intereseaza pe tine problema prietenei tale? e problema ei ce face cat timp nu e barbatisu acasa

Răspuns utilizator avertizat
| onlym3 a răspuns:

Adu o si la noi ca sa o mulgem si noi laughing si acum ca sa iti raspund la modul cel mai serios:cauta pe google, sa stii ca exista pompa de san pentru a extrage acel exces de lapte deci prietena ta e cam panarama, cum sa chemi vecinii pentru asa ceva?!?!?!?!/daca as fi sotul ei as da o cu capul de pereti

| misticals19 a răspuns (pentru Ninaa):

Cum adica face acelasi lucru? cheama pe altele sa eu suga sau cum?

Răspuns utilizator avertizat
| misticals19 a răspuns:

Deci prietena ta ar trebui sa se duca frumos la doctorul de familie si sa ii explice problema iar doctorul cu siguranta o va ajuta. exista fel si fel de metode pentru a nu o mai durea in plus sa cheme vecinii eu zic ca nu ii cheama de nevoie ci mai mult de placere. sper ca te-am ajutat funda?big grin

Răspuns utilizator avertizat
| misticals19 a răspuns (pentru Ninaa):

Daca nu are bani si nu se duce la doctor atunci alta solutie nu are decat sa stea la mana vecinilor nu zic ca e normal. nu e normal dar altceva nu are ce sa faca

| William a răspuns (pentru onlym3):

Exact asta am vrut si eu sa zic. Doar prima parte, inainte de emoticon.

Răspuns utilizator avertizat
| William a răspuns (pentru Ninaa):

Daca vrei raspunsuri serioase pune intrebari serioase.

Răspuns utilizator avertizat
| BULANGIU96 a răspuns:

Sa ma cheme pe mine. laughing

| onlym3 a răspuns (pentru Ninaa):

Nu stiu exact cat costa dar pana in 50ron! just google it si asa vei afla exact ce si cum!

| harciog a răspuns:

Mai,mai,mai,daca nu a dat copilului sa suga deloc in doua luni de zile se termina si cu laptele din mameloanele ei, ce naibii.Ea cu vecinul se sug reciproc dar nu la mameloanele.

Răspuns utilizator avertizat
| mona a răspuns:

Vecina aia ta care se crede asa inteligenta ar trebui sa stie ca exista pompa de muls manuala sau electrica dar daca prefera sa o suga vecinu inseamna ca e o pramatie mare[scuza mi expresia]

| bloodyme a răspuns (pentru Ninaa):

Ba se termina. ca sa nu mai spun ca, daca s-ar fi informat putin, prietena ta ar fi aflat ca exista medicamente pentru oprirea producerii laptelui. Si, de unde ati auzit voi chestia asta cu "nu alaptez, ca se inneaca copilul"? Se numeste alaptat incorect, fetelor. Deci exista mai multe alternative, nu trebuia sa se ajunga pana la vecini, asta e alegerea ei.