| AndreiAditzu1234 a întrebat:

Am o problemă care e mai greu de explicat, deci când ma gandesc la un lucru anume, ceva anume imi curge din cap, de la creier până la obraji, serios și următoarea problemă este ca sunt un prost, procesez greu informațiile, nu imi vine nimic interesant sa spun, nu pot sa imi fac prieteni, le-am spus părinților și ei nu cred așa ceva. Doar la cap mi se intampla asta. Am cancer la creier? Ce boala am?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti e mai usor sa fi singuratic. Asa sant si eu nu am prieteni doar bani si situatie materiala

| AndreiAditzu1234 explică (pentru mgtow):

Eu vreau sa am prieteni dar nu prea pot din cauza acestei boli care o am ma face retardat

| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui să tii un prosop sub obraji, că vei murdări covorul.

| printesatha69 a răspuns:

De ce nu mergi la un doctor?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este boală neapărat. Fiecare creier este diferit. Un psiholog îți poate face niște teste să vezi cum stai obiectiv.

| Dandinelle a răspuns:

E greu de inteles exact ce se intampla legat de creierasul tau. Simti cum curge ceva ca un lichid inauntru? sau fizic la exterior il simti, mirosi si-l vezi?
Legat de "a fi prost, procesez informatia greu" nu te lasa doborat de ce-ti spune lumea. Citeste, chit ca nu prinzi poate informatia direct, e bine sa-ti antrenezi creierul putin.
Nu cred ca cineva aici iti poate da un diagnostic legat de partea aia. Cel mai bine e sa faci un consult medical, mai intai medic de familie.
Legat de prietenie, la orice varsta e greu sa-ti faci prieteni, mai intai, iubeste-te pe tine asa cum esti. Nu esti prost, nu te mai lasa impins de aceste cuvinte. Nimeni nu e prost, fiecare are prioritatile lui in creier. Poate esti si putin mai timid crezand ca ai atatea defecte e logic ca nu te imprietenesti una doua, cu cineva. Presupun ca esti si prin perioada adolescentei cand de obicei ori te inhaiti cu un grup ori mergi ca singuraticul. Nu e gresit sau rau in niciun fel. Acum iti formezi stilul de a fi, poate parintii nu inteleg perfect prin ce treci, dar poti vorbi cu ei cerand sfaturi de comunicare eficienta etc.